Aluron CMC Warta i Grupa Azoty ZAKSA zagrają we wtorek o ćwierćfinał Ligi Mistrzów!

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie już we wtorek 7 lutego w Dąbrowie Górniczej zmierzą się z broniącą trofeum Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w pierwszym meczu barażowym o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów CEV 2022/23.

Fot.: CEV.eu (materiały prasowe)

Siatkarska LM: Bratobójczy bój polskich drużyn o ćwierćfinał

Nowa formuła rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów 2022/23 doprowadziła do sytuacji, w której bezpośredni awans do ćwierćfinałów wywalczyli tylko zwycięzcy pięciu grup. W tym gronie są między innymi siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy już mogą się szykować do boju o półfinał rozgrywek. Stawkę najlepszych ośmiu ekip Starego Kontynentu uzupełnią trzy drużyny wyłonione w barażach czy jak kto woli spotkania 1/8 finału. Awansowały do nich wszystkie zespoły z drugich miejsc i najlepszy z trzeciego.

Taką właśnie ekipą jest Aluron CMC Warta Zawiercie, debiutująca w najważniejszym z europejskich pucharów w świecie siatkówki. „Jurajscy Rycerze” w grupie musieli uznać wyższość Halkbanku Ankara oraz Berlin Recycling Volleys. Rywalem zawiercian będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która wyścig o pierwsze miejsce w grupie przegrała z Itasem Trentino, co było swoistym rewanżem ze strony Włochów za porażki w dwóch ostatnich finałach LM.

Tak czy inaczej, w barażach o ćwierćfinał siatkarskiej Ligi Mistrzów czeka nas bratobójczy pojedynek dwóch klubów z PlusLigi. Który ma większe szanse na awans do kolejnej rundy rozgrywek? Większość ekspertów i komentatorów wskazuje na kędzierzynian, ale mówimy tu o proporcjach rzędu 60% do 40% dla ZAKSY, która w sezonie 2022/23 PlusLigi, póki co z czwartego miejsca ogląda plecy trzeciej Aluron CMC Warty. W bezpośrednich starciach mamy remis 1:1. Oba zespoły wygrywały swoje domowe mecze w stosunku 3:1.

Wynik zawierciańsko-kędzierzyńskiej batalii wydaje się sprawą jak najbardziej otwartą. Pewne natomiast jest to, że zwycięski zespół w 1/4 finału Ligi Mistrzów CEV 2022/23 zmierzy się z… Itasem Trentino, a w razie odprawienia Włochów na drodze do SuperFinałów będzie musiał uporać się najprawdopodobniej z Sir Sicoma Monini Perugia, czyli klubem Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka.

LM CEV 2022/23: Plan transmisji baraży o 1/4 finału

Wtorek 7 lutego 2023:

  • 18:00 Aluron CMC Warta Zawiercie vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polsat Sport)

Środa 8 lutego 2023:

  • 17:00 Ziraat Bankası Ankara vs Berlin Recycling Volleys (Polsat Sport Premium 6)
  • 20:00 Tours VB vs VfB Friedrichshafen (Polsat Sport News)

W związku z tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi między innymi w Turcji, drugie ze spotkań barażowych być może zostanie przełożone na inny termin.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.