W niedzielę 7 lipca zakończyła się druga edycja rozgrywek FIVB Volleyball Nations League kobiet, które w 2018 roku zastąpiły po dwudziestu latach zmagania w World Grand Prix.

Amerykanki ze złotem, Drews MVP Siatkarskiej Ligi Narodów 2019! (Fot.: FIVB/volleyball.world)
Amerykanki ze złotem, Drews MVP Siatkarskiej Ligi Narodów 2019! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Final Six SLNk 2019 odbywało się w chińskim Nanjing, a w wielkim finale imprezy zmierzyły się Amerykanki i Brazylijki. Długo wydawało się, że po trofeum dość niespodziewanie sięgną „Kanarkowe”, które prowadziły już 2:0 w setach.

Obstawianie bez podatku legalnie! Legalny bukmacher Betfan oferuje obstawianie bez podatku + bonus 3100 PLN oferta na stronie www.betfan.pl

Bieg boiskowych wydarzeń odmieniła kontuzja przyjmującej Natalii oraz wprowadzenie na boisko po drugiej stronie siatki przyjmującej Jordan Larson, która uspokoiła przyjęcie ekipy Stanów Zjednoczonych.

To w połączeniu ze znakomitą dyspozycją atakującej Andrei Drews pozwoliło podopiecznym Karcha Kiraly’ego odwrócić losy niedzielnego finału i obronić wywalczone przed rokiem trofeum.

Andrea Drews, która de facto dopiero co przebiła się na dobre o kadry USA, zapisała na swoim koncie aż 33 oczka, co miało decydujące znaczenie przy wyborze jej na MVP całego cyklu.

Nagrody indywidualne Final Six Ligi Narodów 2019 siatkarek:
Rozgrywająca: Macris Caineiro (BRA)
Środkowe bloku: Ana Beatriz Correa (BRA), Haleigh Washington (USA)
Atakująca: Ebrar Karakurt (TUR)
Przyjmujące: Yanhan Liu (CHN), Gabriela Braga Giumaraes (BRA)
Libero: Megan Courtney (USA)

MVP: Andrea Drews (USA)

Obok Amerykanek i Brazylijek na podium stanęły jeszcze Chinki, dla których brąz jest sporym sukcesem, bo do finałowej rywalizacji przystąpiły de facto kadrą „B”/”C”. W meczu o trzecie miejsce zrewanżowały się Turczynkom za porażkę w fazie grupowej (3:1).

Polki podczas Final Six przegrały oba mecze, ale pokazały się z dobrej strony występując przeciwko późniejszym finalistkom, urywając im kolejno jednego i dwa sety.

Warto również nadmienić, że Malwina Smarzek ustanowiła absolutny rekord „Światówki”, World Grand Prix i Siatkarskiej Ligi Narodów, zdobywając w tegorocznej edycji aż 420 punktów w 16 meczach!!!


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Zakład bez ryzyka 100 PLN (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl