Amerykanki ze złotem, Drews MVP Siatkarskiej Ligi Narodów 2019!

W niedzielę 7 lipca zakończyła się druga edycja rozgrywek FIVB Volleyball Nations League kobiet, które w 2018 roku zastąpiły po dwudziestu latach zmagania w World Grand Prix.

Amerykanki ze złotem, Drews MVP Siatkarskiej Ligi Narodów 2019! (Fot.: FIVB/volleyball.world)
Amerykanki ze złotem, Drews MVP Siatkarskiej Ligi Narodów 2019! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Final Six SLNk 2019 odbywało się w chińskim Nanjing, a w wielkim finale imprezy zmierzyły się Amerykanki i Brazylijki. Długo wydawało się, że po trofeum dość niespodziewanie sięgną „Kanarkowe”, które prowadziły już 2:0 w setach.

Bieg boiskowych wydarzeń odmieniła kontuzja przyjmującej Natalii oraz wprowadzenie na boisko po drugiej stronie siatki przyjmującej Jordan Larson, która uspokoiła przyjęcie ekipy Stanów Zjednoczonych.

To w połączeniu ze znakomitą dyspozycją atakującej Andrei Drews pozwoliło podopiecznym Karcha Kiraly’ego odwrócić losy niedzielnego finału i obronić wywalczone przed rokiem trofeum.

Andrea Drews, która de facto dopiero co przebiła się na dobre o kadry USA, zapisała na swoim koncie aż 33 oczka, co miało decydujące znaczenie przy wyborze jej na MVP całego cyklu.

Nagrody indywidualne Final Six Ligi Narodów 2019 siatkarek:
Rozgrywająca: Macris Caineiro (BRA)
Środkowe bloku: Ana Beatriz Correa (BRA), Haleigh Washington (USA)
Atakująca: Ebrar Karakurt (TUR)
Przyjmujące: Yanhan Liu (CHN), Gabriela Braga Giumaraes (BRA)
Libero: Megan Courtney (USA)

MVP: Andrea Drews (USA)

Obok Amerykanek i Brazylijek na podium stanęły jeszcze Chinki, dla których brąz jest sporym sukcesem, bo do finałowej rywalizacji przystąpiły de facto kadrą „B”/”C”. W meczu o trzecie miejsce zrewanżowały się Turczynkom za porażkę w fazie grupowej (3:1).

Polki podczas Final Six przegrały oba mecze, ale pokazały się z dobrej strony występując przeciwko późniejszym finalistkom, urywając im kolejno jednego i dwa sety.

Warto również nadmienić, że Malwina Smarzek ustanowiła absolutny rekord „Światówki”, World Grand Prix i Siatkarskiej Ligi Narodów, zdobywając w tegorocznej edycji aż 420 punktów w 16 meczach!!!


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.