Amerykańska gwiazda PGE Skry jest już w Bełchatowie!

Po kilku tygodniach od ogłoszenia hitowego transferu Taylor Sander nareszcie pojawił się w Polsce! Amerykański przyjmujący, który w przyszłym sezonie będzie grał w PGE Skrze, jest już w Bełchatowie. Siatkarz w poniedziałkowe popołudnie przyleciał do Polski i wkrótce dołączy do drużyny, by rozpocząć przygotowania do nowego sezonu PlusLigi.

Amerykańska gwiazda PGE Skry jest już w Bełchatowie! (Fot.: PGE Skra Bełchatów/materiały prasowe)

Taylor Sander przyleciał do Polski

Kibice siatkarscy w Polsce, ale też komentatorzy i eksperci, nie mają żadnych wątpliwości, że to transfer Taylora Sandera jest tego lata największym hitem transferowym w „Lidze Mistrzów Świata”. Mowa w końcu o podstawowym przyjmującym reprezentacji Stanów Zjednoczonych, która celuje w złoto olimpijskie. O graczu, który występował w najlepszych klubach nie tylko na Starym Kontynencie, ale też w Brazylii.

Taylor Sander z rodziną wylądował po godzinie 16 na lotnisku w Warszawie. Przyjmujący przebywa na kwarantannie, a we wtorek przejdzie test na obecność COVID-19. Od jego wyników zależą dalsze plany wobec siatkarza PGE Skry. W klubie wszyscy mają nadzieję, że już lada dzień dołaczy do żółto-czarnej rodziny i rozpocznie przygotowania do sezonu 2020/21, który na polskich parkietach zapowiada się szalenie interesująco.

„Mamy już w klubie reprezentantów Polski, a w poniedziałek ląduje również samolot z Taylorem Sanderem. Wszyscy się z tego cieszymy i od wtorkowego popołudniowego treningu na minizgrupowaniu w Łasku będziemy już w komplecie i to pomoże nam optymalnie przygotować się już do właściwego sezonu ligowego” – nie krył radości szkoleniowiec bełchatowskiego klubu.

Wspomniane przez trenera Gogola zgrupowanie w Łasku rozpocznie się we wtorek 4 sierpnia i zakończy w piątek 7 sierpnia sparingiem z Aluronem CMC Zawiercie (godzina 17:00 w Zduńskiej Woli). Następnie siatkarze wyjadą do Gdańska na turniej finałowy PreZero Grand Prix.

Wstępny plan przygotowań PGE Skry przed sezonem 2020/2021: 
4-7 sierpnia
 – zgrupowanie w Łasku 
7 sierpnia – sparing z Aluronem CMC Zawiercie (Zduńska Wola) 
8-9 sierpnia – ew. finał PreZero Grand Prix (Gdańsk) 
15-16 sierpnia – dwumecz z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa (Bełchatów) 
21-22 sierpnia – Jubileuszowy Turniej PGE Skry Bełchatów (Bełchatów) 
29-30 sierpnia – turniej Giganci Siatkówki (Kępno)

Hity transferowe PlusLigi 2020/21

Jako że większość zespołów skompletowała już kadry na zbliżający się wielkimi krokami sezon, można pokusić się o małe podsumowanie. Pierwsze co rzuca się w oczy to piekielnie mocna obsada trenerska. Do uznanych już nazwisk tj. Andrea Anastasi, Daniele Castellani czy Nikola Grbić dołączyli Włoch Alberto Giualiani (Asseco Resovia Rzeszów), Serb Igor Kolaković czy Australijczyk Luke Reynolds. Do tego ze Stalą Nysa awansował Krzysztof Stelmach, jedna z legend polskiej siatkówki.

Nie mniej interesująco było w przypadku zawodników. Jakub Kochanowski zamienił PGE Skrę na ZAKSĘ, ale bełchatowianie sprowadzili w jego miejsce Mateusza Bieńka. Odeszł do VERVY Warszawa Szalpuk, ale sprowadzono Sandera. Jastrzębski Węgiel zakontraktował Louatiego, Al Hachdadiego czy Szymurę. Trefl doprowadził do sensacyjnych przenosin Mariusza Wlazłego z Bełchatowa i powrotu Mateusza Miki.

Z ekip, które chciałyby właczyć się do walki z potentatami ciekawe ruchy wykonano w Radomiu, gdzie zakontraktowano Konarskiego, Loha i Josifowa. Olsztyn sięgnął po Teriomenkę, Schotta, Rojasa i Schulza, a Suwałki po Rouesseaux. Szeroko poszło też Zawiercie: Cavanna, Flavio Gaulberto, Muagututia, Halaba, Depowski, Orczyk. Będzinianie zakontraktowali trzech Brazylijczyków, a Cuprum m.in. Ronalda Jimeneza z Kolumbii.

Beniaminek z Nysy też nie próżnował ściągając byłych Resoviaków – Bartmana, Lemańskiego, Komendę i Ruciaka oraz Tunezyjczyka Ben Tarę. W samym Rzeszowie kolejna rewolucja, a najgłośniejsze ruchy to powroty Fabiana Drzyzgi i Nicolasa Szerszenia oraz transfery Klemena Cebulja, Karola Butryna i Roberta Tahta, a dołączyli też Jendryk, Potera, Woicki czy Hain.

Będzie się działo!

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.