Anastasi poprowadzi ONICO Warszawa, Winiarski Trefla Gdańsk!

Trenerska karuzela w PlusLidze rozkręciła się na dobre. Tylko dziś, w czwartek 6 czerwca, poznaliśmy nazwiska trenerów, którzy w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie poprowadzą drużyny ONICO Warszawa i Trefla Gdańsk, a to przecież jeszcze nie koniec.

Anastasi poprowadzi ONICO Warszawa, Winiarski Trefla Gdańsk! (Fot.: ONICO Warszawa/Twitter)

Zacznijmy może od tej drugiej nominacji, bo dotyczy ona legendy polskiej siatkówki, byłego przyjmującego reprezentacji Polski i jednocześnie kapitana złotej drużyny z Mistrzostw Świata 2014 roku, czyli Michała Winiarskiego, który po dwóch latach pracy w roli asystenta Roberto Piazzy w PGE Skrze zdecydował się podjąć nowe wyzwanie. Popularny „Winiar” będzie w najbliższych rozgrywkach szkoleniowcem Trefla Gdańsk.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie gdańskiego klubu, Michał Winiarski podczas pracy w Gdańsku będzie miał wsparcie dobrze znanych mu trenerów. Stanowisko drugiego szkoleniowca obejmuje bowiem Roberto Rotari, z którym Winiarski zna się z czasów swojej gry we Włoszech. Z kolei statystykiem „gdańskich lwów” zostanie Dominik Posmyk, z którym Michał Winiarski zna się z Bełchatowa.

„Dobierając sztab szkoleniowy istotne dla mnie było, byśmy wszyscy pracowali według zbliżonego systemu. Z Roberto poznaliśmy się podczas mojej gry we Włoszech, wiele pozytywów słyszałem na jego temat także od trenerów zagranicznych, których znam bardzo dobrze. Przed nawiązaniem współpracy odbyliśmy wiele rozmów. Dla mnie praca z asystentem, który już na samym początku wspólnej drogi rozumie wizję, jaką chcę przekazać zawodnikom, jest naprawdę bardzo dużym handicapem. Roberto, tak samo zresztą jak i Dominik Posmyk, jest osobą bardzo dobrze zorganizowaną, bardzo szczegółową i precyzyjną co do statystyk i do liczb, co jest dla mnie nieocenioną pomocą. Cieszę się, że będę miał u boku ludzi, którzy bardzo dużo mi pomogą od strony czysto statystycznej, liczbowej” – powiedział trener Michał Winiarski podczas oficjalnej konferencji prasowej, cytowany w komunikacie.

Nie ma co jednak ukrywać, że to nie przenosiny Michała Winiarskiego z Bełchatowa do Gdańska, a zamiana Gdańska na Warszawę przez Andreę Anastasiego jest siatkarskim wydarzeniem czwartku. Włoski szkoleniowiec, który przez pięć ostatnich lat pracował w Treflu związał się dwuletnim kontraktem z ONICO Warszawa.

Więcej o tym transferze można przeczytać na Blogu Sport1, gdzie poza sportowymi newsami znajdują się też analizy bukmacherskie!

Źródło: Trefl Gdańsk/ONICO Warszawa/Twitter (materiały prasowe)

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.