Asseco Resovia – PGE Skra sobotnim hitem PlusLigi! (Zapowiedź i typy na 20 lutego)

Nieco w cieniu FINAL FOUR TAURON Pucharu Polski Kobiet w Nysie, w sobotę wieczorem rozegrane zostanie hitowe spotkanie rozgrywek PlusLigi, w którym Asseco Resovia Rzeszów podejmie na Podpromiu drużynę PGE Skry Bełchatów. Oba zespoły są podrażnione odpadnięciem z krajowego pucharu na etapie ćwierćfinałów, co zapowiada nam tym ciekawsze widowisko.

Asseco Resovia – PGE Skra sobotnim hitem PlusLigi! (Zapowiedź i typy na 20 lutego) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów (20:30)

Sobotnie starcie Asseco Resovii Rzeszów z PGE Skrą Bełchatów, czyli jeden z największych klasyków Polskiej Ligi Siatkówki, ma bardzo duże znaczenie dla końcowego układu tabeli po fazie zasadniczej, więc nie ma mowy o żadnym odpuszczaniu na przykład przez przyjezdnych, którzy w tygodniu rozpoczną ćwierćfinałowy bój z Zenitem Kazań w Lidze Mistrzów CEV. Jesteśmy na finiszu rundy rewanżowej, a poszczególnym zespołom do rozegrania zostały jeszcze na ogół dwa-trzy, a maksymalnie cztery spotkania. Rzeszowianie zajmują obecnie czwartą pozycję i trudno będzie im ją poprawić, ale mogą spaść nawet na siódme miejsce! Bełchatowianie przy komplecie zwycięstw nie są pozbawieni szans nawet na trzecią pozycję, w którą celują.

W mojej ocenie nieznacznym faworytem tej konfrontacji są mimo wszystko żółto-czarni. Podopieczni Alberto Giulianiego, co może zaskakiwać, na własnym parkiecie nie grają wcale lepiej niż na wyjazdach, co pokazały mecze nie tylko z ZAKSĄ (0:3 u siebie, 3:2 na wyjeździe), ale też z VERVĄ Warszawa (2:3 u siebie, 3:1 na wyjeździe). Jakąś zdobycz z Podpromia wywiozły też Jastrzębski Węgiel (3:0), Ślepsk Malow Suwałki (3:1) czy Trefl Gdańsk (2:3). Czemu nie mieliby tego dokonać również podopieczni Michała Mieszka Gogola, którzy nie poradzili sobie co prawda w tygodniu z Treflem Gdańsk, ale zwyżka ich formy w ostatnich tygodniach była zauważalna gołym okiem?

Bełchatowianie notują obecnie serię czterech wygranych na wyjazdach i to wygranych za komplet oczek. Ok, grali z ligowymi średniakami walczącym co najwyżej o awans do play-offów, ale inne zespoły potrafiły z tymi samymi przeciwnikami tracić punkty. Łomacz i spółka potrafili wyszarpać też po punkcie w Jastrzębiu oraz Kędzierzynie-Koźlu. Nie wyszły im w zasadzie tylko dwa mecze w obcej hali. Mowa o porażce 0:3 w Nysie i 0:3 z ZAKSĄ w LM. Poza tym regularnie punktują. Ponadto wszyscy zawodnicy są już do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Wspomniałem o tym, bo takiego komfortu nie ma Alberto Giuliani, który znowu stracił Nicolasa Szerszenia. Do gry wraca co prawda Robert Taht, który również dysponuje sporym potencjałem, ale dojście do formy sprzed kontuzji musi zając mu jeszcze trochę czasu.

Pisząc krótko, w najgorszym razie jest to dla mnie mecz fifty-fifty, więc faworyzowanie gospodarzy nawet na poziomie 1,70-2,10 wydaje mi się nieco na wyrost. Pierwsze starcie zakończyło się zwycięskim dla rzeszowian tie-breakiem, dziś nie zdziwi mnie dokładnie odwrotny wynik.

PlusLiga: Typy na sobotę 20 lutego

W ofercie znajdziemy zakłady na asy, które moim zdaniem przy liniach 10,5 czy 11,5 na łączny over są warte uwagi. Podobnie jak zakład na powyżej 4,5 asa samych bełchatowian. W pierwszej potyczce mieliśmy prawdziwą strzelaninę i aż 18 punktów serwisowych, 8 PGE Skry i 10 Asseco Resovii.

Ciekawie wygląda też linia punktowa ustawiona na zdobycz punktową Mateusz Bieńka. Nie wyszedł mu poprzedni mecz z rzeszowianami oraz ten pucharowy z „Gdańskimi lwami”, ale miewał już takie, gdzie notował pod 20 oczek. Potencjał na dwucyfrówkę jest i w związku z tym spore value.

MeczTypKursBuk
Asseco Resovia – PGE Skra2 (+1,5 s.)1,52STS
Asy11,5+1,80BetClic
M.Bieniek8,5+1,80STS
Prognozy: 8/10; 6/10; 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485.

4.2 / 5. Ocen: 5

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.