Asseco Resovia Rzeszów rezygnuje z walki w europejskich pucharach!

Asseco Resovia Rzeszów nie pokaże się w europejskich pucharach! Wielu kibiców pewnie zadaje sobie pytanie, co jest powodem podjęcia takiej decyzji?

Puchary w Rzeszowie – nagroda czy przykry obowiązek?

Rywalizacja w europejskich pucharach może kojarzyć się z nagrodą za dobry sezon. Niemniej trzeba pamiętać o tym, że zawodowy sport ma wiele odcieni i co za tym idzie, możemy spotykać się z różnymi decyzjami. Świetnym przykładem wydarzenia z Rzeszowa – Asseco Resovia nie wystartuje w Pucharze Challenge.

Puchar Challenge to trzecie rozgrywki pod względem ważności. Z drugiej strony rywalizacja w europejskich pucharach zawsze jest prestiżowa. Nie można też zapomnieć o tym, że mamy do czynienia z wyjątkowymi realiami – rosyjskie i białoruskie ekipy są wykluczone. Gdyby było inaczej, zespół z Rzeszowa nie mógłby liczyć na walkę w Pucharze Challenge. Mimo wszystko zdecydowano się jednak na rezygnację. Czas pokaże, czy podjęto słuszną decyzję.

Co Asseco Resovia Rzeszów pokaże w przyszłym sezonie?

Poprzedni sezon Asseco Resovia zakończyła zajęciem piątej lokaty. Co by nie mówić, do ideału brakowało naprawdę dużo. Oczywiście niedługo zmagania zaczną się od początku i z pewnością wszyscy w Rzeszowie liczą na lepsze czasy. Nie możemy jednak zapomnieć, że rywale także mają swoje cele. 

Jeżeli masz jakieś przeczucia z tym związane, warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie oferują legalne polskie bukmacherzy. Na Probukmacher znajdziesz komplet informacji na temat typowania zakładów bukmacherskich zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Graj rozważnie i odpowiedzialnie, bo obstawianie związane jest z ryzykiem.  Pamiętaj, że gra u bukmachera jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Wybieraj wyłącznie bukmacherów posiadujących licencji Ministra Finansów z listy na stronie https://www.podatki.gov.pl/pozostale-podatki/gry-hazardowe/zaklady-wzajemne-i-gry-hazardowe-przez-internet/.”

Siatkarskie realia a postawa Asseco Resovii

Trzeba też przyznać, że rezygnacja z występów w europejskich pucharach, to w siatkówce nie jest nic nadzwyczajnego. Wystarczy spojrzeć na Puchar CEV, czyli rozgrywki drugie pod względem ważności – rezygnacje tam są naprawdę częste. Choć trzeba też przyznać, że tyczy się to państw, które nie są zbyt siatkarsko rozwinięte. Krótko mówiąc, dla niektórych ekip przeszkodą są koszty podróży. Musimy pamiętać o tym, że nagrody w siatkówce nie mogą się równać choćby z piłką nożną, o której mówi się bardzo często.

Ważne jest też to, że ewentualne rezygnacje z Pucharu CEV dają szansę ekipom, które mają mierzyć się w Pucharze Challenge. Co więcej, szefostwo Resovii chciało ten fakt wykorzystać, o czym świadczy prośba do PZPS. Prośba ta nie przyniosła jednak efektu i tym samym zdecydowano się na rezygnację ze startu w pucharze trzeciej kategorii (źródło supernowosci24.pl).

Ocena postawy klubu z Rzeszowa

Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym, czy podjętą decyzję możemy uznać za słuszną. Odpowiedzi na to pytanie w tym momencie jednak nie znamy i trzeba przyznać, że przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na wnioski. Czego by się nie powiedziało, uznano, że start w Pucharze Challenge nie ma sensu ze względu na ekonomię.

Klub miał prawo się wycofać, ale musimy też pamiętać, że przy niekorzystnych rozstrzygnięciach decyzja może być często wypominana. Zresztą na supernowosci24.pl możemy przeczytać o tym, że należy skoncentrować się na ligowych zmaganiach i Pucharze Polski.

Kiedy Asseco Resovia Rzeszów wróci do europejskich pucharów?

Asseco Resovia Rzeszów to klub od dawna niewidziany na europejskich parkietach. Ostatni akcent zespołu z Rzeszowa miał miejsce w sezonie 2017/18. Dla przypomnienia – wtedy przygoda zakończyła się na półfinale Pucharu CEV, gdzie lepszy okazał się rosyjski Biełgorje Biełgorod. Była to zresztą deklasacja, ponieważ w dwóch półfinałowych starciach Resovia nie wywalczyła seta. Warte podkreślenia jest również to, że podczas tamtej kampanii sporym zainteresowaniem rzeszowskich fanów cieszył się tylko półfinał. To też pokazuje, że w sporcie sytuacja może odmienić się naprawdę szybko.

Musimy jednak pamiętać, że wszyscy w Asseco mają spore ambicje i co najważniejsze, duże możliwości zwłaszcza nowy trener w sezonie 2022/2023 Giampaolo Medei . Trzeba tylko to przełożyć na siatkarskie parkiety, a to nie zawsze jest tak proste, jak niektórym się zdaje.
Początek rozgrywek PlusLigi już jesienią.

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław Kowalski
Jarosław Kowalski
Redaktor naczelny serwisu Volley24.pl. Urodzony z piłką siatkową, od zawsze związany z dziennikiem siatkarskim, od niedawna w Volley24.pl.