Berlin gospodarzem finałów siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV!

Historyczny „Super Finał Ligi Mistrzów CEV 2019” odbędzie się w kultowym Max-Schmeling-Halle, znanym jako „świątynia siatkówki”, w Berlinie w dniu 18 maja – poinformowano w oficjalnym komunikacie Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.

Berlin gospodarzem finałów siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV! (Fot.: CEV)
Berlin gospodarzem finałów siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV! (Fot.: CEV)

Prezydent CEV Aleksandar Boricić historyczną dla siatkówki na Starym Kontynencie decyzję ogłosił w miniony czwartek podczas konferencji prasowej w berlińskim ratuszu – Rotes Rathaus, gdzie zaprezentowano też odnowione oblicze najważniejszego z europejskich pucharów.

Jedną ze zmian jest powołanie do życia Superfinałów CEV Champions League Volley. Władze CEV zrezygnowały z formuły Final Four w Ligach Mistrzów i Mistrzyń na rzecz jednego wielkiego wydarzenia, w ramach którego odbędą się wielkie finały zmagań siatkarzy i siatkarek.

„Nie mogliśmy wymarzyć sobie bardziej odpowiedniego miejsca, w którym moglibyśmy gościć pierwsze w historii SuperFinały Ligi Mistrzów CEV. Berlin jest tętniącym życiem miastem, stolicą wiodącej europejskiej gospodarki, popularnym miejscem turystycznym i od wielu lat gościł wiele dużych międzynarodowych zawodów sportowych. Dzięki SuperFinałowi rozpoczniemy nową erę europejskiej siatkówki (…)” – powiedział Aleksandar Boricić.

Do berlińskiej imprezy zakwalifikują się tylko po dwa najlepsze zespoły rundy play-off Ligi Mistrzów i Mistrzyń. Szanse na znalezienie się w tym gronie wciąż mają aż cztery polskie ekipy. Swoją szansę w tym sezonie straciły jak na razie tylko Chemik Police i ŁKS Commercecon Łódź.

W grze wciąż pozostają Trefl Gdańsk, który już awansował na ćwierćfinałów oraz walczące o to ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, a także Grot Budowlani Łódź.

Pierwszy w historii europejskiej siatkówki SuperFinał Ligi Mistrzów CEV odbędzie się 18 maja. Sprzedaż biletów na to wydarzenie rusza już w najbliższy czwartek (21 lutego).

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) + 3 x 777 PLN – www.betfan.pl

Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

Ostatni weekend lutego w PlusLidze i TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy na 26-28 lutego)

Ostatni weekend lutego 2021 roku upłynie nam pod znakiem rywalizacji na finiszu fazy zasadniczej. Dotyczy to zarówno w PlusLigi, jak TAURON Ligi, gdzie sytuacja...

Wtorek w siatkarskiej Lidze Mistrzów! (Zapowiedź i typy na 23 lutego)

Od wtorku do czwartku (23-25 lutego) rozgrywane będą pierwsze mecze 1/4 finału Ligi Mistrzów oraz Ligi Mistrzyń CEV. Na ten etap rozgrywek dotarły dwa...

Niedziela z TAURON Pucharem Polski Kobiet i PlusLigą! (Zapowiedź i typy na 21 lutego)

Siatkarska niedziela w Polsce upłynie nam pod znakiem wielkiego finału TAURON Pucharu Polski Kobiet oraz dwóch spotkań PlusLigi, których wyniki będą miały istotne znaczenie...