Brazylijska gwiazda TAURON Ligi zostaje w ŁKS-ie na kolejny sezon!

Tytułowa bohaterka, czyli rozgrywająca reprezentacji Brazylii i ŁKS-u Commercecon Łódź, Roberta Ratzke „zostaje w dziupli na sezon 2023/24” – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym „Łódzkich Wiewiór”. To znakomita wiadomość dla społeczności zgromadzonej wokół klubu, ale też całej TAURON Ligi siatkarek, która potrzebuje jak największej liczby zawodniczek tej klasy, jeśli chce robić progres.

Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga (materiały prasowe)

Roberta Ratzke na dłużej w ŁKS-ie Commercecon Łódź

Kiedy Roberta Ratzke dwa lata temu pojawiła się w Łodzi w glorii dziewięciokrotnej medalistki brazylijskiej ekstraklasy i wicemistrzyni olimpijskiej z Tokio, wielu ekspertów i komentatorów zastanawiało się, gdzie jest haczyk. Dość szybko okazało się jednak, że żadnego haczyka nie ma. W sezonie 2021/2022 TAURON Ligi Brazylijka poprowadziła ŁKS Commercecon Łódź do brązowego medalu, a jej dobra forma została dostrzeżona przez selekcjonera, dzięki czemu przed obecnymi rozgrywkami klubowymi wraz z reprezentacją Brazylii zdobyła srebro Ligi Narodów i wicemistrzostwo świata! Pomimo licznych ofert z bogatszych klubów i lig postanowiła pozostać w Łodzi, gdzie czuje się bardzo dobrze, również na sezon 2023/2024!

Jest to tym bardziej ujmujące, że Roberta Ratzke nie należy do obieżyświatów. W sezonie 2021/2022 po raz pierwszy wyjechała z kraju i podpisała kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź. Wydawałoby się, że w wieku 32 lat zamarzy jej się skok na wielką kasę, ale jak się okazało są rzeczy ważniejsze.

Myślę, że jest kilka powodów, dla których zdecydowałam się zostać w ŁKS-ie na kolejny sezon. Gdy myślę o kolejnym sezonie, muszę czuć balans. Czuję się tu dobrze jako człowiek, czuję profesjonalizm. Poprzedni sezon był moim pierwszym poza domem i bardzo mnie rozwinął. Obecny sezon jest wyjątkowy jak do tej pory. Mamy fantastyczny zespół, świetny sztab szkoleniowy. Każdego dnia przychodzę na trening z przyjemnością, jest to duży komfort. Czuję, że się rozwijam jako profesjonalny sportowiec. Mam też swoje indywidualne cele, chcę ponownie pojechać na igrzyska, a tu czuję, że mam wsparcie, aby ten cel osiągnąć. Czuję się tu wyjątkowo. To niesamowite grać przed takimi kibicami, pracować ze wszystkimi w świetnej atmosferze. To wszystko sprawia, że chciałam tu zostać. Bardzo się z tego cieszę! – podkreśliła Roberta Ratzke.

W związki z wycofaniem się Legionovii Legionowo z rozgrywek TAURON Ligi 2022/23, zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź w najbliższy weekend nie grają meczu o stawkę. Mają czas, żeby spokojnie przygotować się do arcyważnego pojedynku w 5. kolejce Ligi Mistrzyń CEV. „Łódzkie Wiewiór” w środę czeka wyjazdowa konfrontacja z Allianz MTV Stuttgart. Niemiecki zespół w Sport Arenie wygrał 3:0. Czas na rewanż!

Źródło: ŁKS Commercecon Łódź

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.