Brazylijski wicemistrz świata zagra dla Cerrad Enea Czarnych Radom!

Hit za hitem tak pokrótce można by opisać letnie okno transferowe w PlusLidze. Do „Ligi Mistrzów Świata” dołączają kolejni zagraniczni siatkarze z solidnym CV, w tym medaliści wielkich imprez. Ostatnim z nich jest Brazylijczyk Lucas Loch, który zdecydował się na przenosiny do radomskiego klubu!

Brazylijski wicemistrz świata zagra dla Cerrad Enea Czarnych Radom! (Fot.: FIVB)

Lucas Loh zagra w PlusLidze!

O zaskakującym transferze na pozycję przyjmującego Cerrad Enea Czarni Radom poinformowali w poniedziałkowym komunikacie prasowym. Nie jest to pierwszy-lepszy ruch na rynku transferowym bowiem mowa o zakontraktowaniu nie byle kogo. W sezonie 2020/2021 kibice drużyny „Wojskowych” będą mogli oglądać brazylijskiego siatkarza, wicemistrza świata z 2018 roku, Lucasa Eduardo Loha! 

Dla wieloletniego, choć nie pierwszoplanowego, reprezentanta „Kraju Kawy” nie będzie to pierwsza przygoda w „Lidze Mistrzów Świata”. Próbował w niej już swoich sił w sezonie 2014/2015, kiedy to przeniósł się z ojczyzny do Polski, gdzie podpisał kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Nie był to jednak udany epizod w karierze tego zawodnika, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że był to pierwszy zagraniczny wyjazd stosunkowo młodego wówczas gracza.

Po zaledwie rocznym pobycie w naszym kraju Lucas Eduardo Loh przeniósł się do Brasil Kirin Volei, gdzie szybko odbudował formę, dzięki czemu sezon 2016/2017 spędził już w wyżej notowanym w Funvic Taubate. Kolejnym krokiem w karierze było zasilenie szeregów tureckiego Halkbanku Ankara, skąd przeniósł się do SESI Sao Paulo, w którym spędził minione rozgrywki.

„W SWOIM DOROBKU NOWY ZAWODNIK WOJSKOWYCH MA MISTRZOSTWO BRAZYLII (2012) ORAZ WICEMISTRZOSTWO TEGO KRAJU W LATACH: 2011, 2016, 2017, I 2019. W 2012 ROKU ZDOBYŁ ZŁOTY MEDAL KLUBOWYCH MISTRZOSTW AMERYKI POŁUDNIOWEJ. W 2017 ROKU Z ZESPOŁEM FUNVIC TAUBATE SIĘGNĄŁ PO PUCHAR BRAZYLII, A Z ZESPOŁEM SESI SAO PAULO PO SUPER PUCHAR BRAZYLII. W BARWACH HALKBANK ANKARA, LUCAS ZDOBYŁ MISTRZOSTWO ORAZ PUCHAR KRAJU.W REPREZENTACJI BRAZYLII LUCAS EDUARDO LOH ZDOBYŁ MISTRZOSTWO ŚWIATA W KATEGORII WIEKOWEJ U-23. W 2013 ROKU W MEKSYKU ZDOBYŁ Z KADRĄ NARODOWĄ PUCHAR PANAMERYKAŃSKI. W SENIORSKIEJ SIATKÓWCE ZDOBYŁ DWUKROTNIE SREBRNY MEDAL LIGI ŚWIATOWEJ (2014 ORAZ 2017). W 2015 ROKU SIĘGNĄŁ PO ZŁOTO W MISTRZOSTWACH AMERYKI POŁUDNIOWEJ. W 2018 ROKU ZDOBYŁ WICEMISTRZOSTWO ŚWIATA, A ROK PÓŹNIEJ ZDOBYŁ BRĄZOWY MEDAL W IGRZYSKACH PANAMERYKAŃSKICH” – PRZYPOMINAJĄ SYLWETKĘ SWOJEGO NOWEGO ZAWODNIKA CERRAD ENEA CZARNI RADOM NA SWOJEJ OFICJALNEJ STRONIE INTERNETOWEJ (WKSCZARNI.PL).

W ekipie Cerrad Enea Czarnych Radom, gdzie jego trenerem będzie Robert Prygiel, Brazylijczyk o miejsce w składzie będzie rywalizował między innymi z Amerykaninem Brendenem Sanderem, który zdecydował się przedłużyć swój kontrakt z radomianami o kolejny rok oraz z wielce uzdolnionym Bartoszem Firsztem. Nazwisko czwartego gracza na tej pozycji nie jest jeszcze znane.

Lohowi, który miał problem z aklimatyzacją na polskich parkietach podczas pierwszego podejścia, odpowiadać powinien charakterystyczny styl rozgrywającego Michała Kędzierskiego, który słynie z szybkiej gry do skrzydeł. Kto poza już wymienionymi graczami zagra w radomskiej ekipie? Póki co poznaliśmy siedem nazwisk.

Drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom na sezon 2020/2021 (stan na 8 czerwca 2020):
Rozgrywający: Michał Kędzierski
Środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik
Przyjmujący: Bartosz Firszt, Brenden Sander, Lóh
Atakujący:
Libero: Mateusz Masłowski

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.