Bryl i Łosiak w ćwierćfinale Beach Pro Tour Elite16 w Doha! Kiedy następny mecz?

Michał Bryl i Bartosz Łosiak nie zwalniają tempa! Po fantastycznych występach i srebrnym medalu turnieju Beach Pro Tour Finals 2022, najlepsi obecnie reprezentanci Polski w siatkówce plażowej z przytupem rozpoczęli również premierową imprezę nowego cyklu, awansując do ćwierćfinału zawodów rangi Elite16 w Doha!

Fot.: FIVB via volleyballworld.com

Beach Pro Tour Elite16 – Doha: Polska para w ćwierćfinale

Na starcie nowego sezonu warto przypomnieć, że w turniejach rangi Elite16 gwarantowane prawo startu przysługuje 12 najwyżej sklasyfikowanym w rankingu FIVB duetom, a cztery kolejne drużyny wyłaniane są w ramach eliminacji, które odbywają się w przededniu fazy głównej każdego turnieju. Obecnie Polskę reprezentuje tylko najlepsza z naszych par, Michał Bryl/Bartosz Łosiak, która sklasyfikowana jest jako piąta na światowych listach.

Zmagania w Doha Biało-Czerwoni rozpoczęli od pewnego zwycięstwa nad kwalifikantami z Brazylii, Saymonem i Viniciusem. Łosiak z Brylem rozprawili się z tym duetem w dwóch partiach. Dużo więcej działo się w obu piątkowych potyczkach grupowych polskiej pary. Najpierw reprezentanci naszego kraju pokonali wicemistrzów świata, Vitora Felipe i Renato, a po niespełna dwóch godzinach odpoczynku odprawili też niemiecką ekipę Ehlers/Wickler. Obie potyczki rozstrzygnęły się w tie-breaku!

W tym ostatnim starciu Michał Bryl zdobył 20 punktów, w tym 5 blokiem. Bartosz Łosiak na swoim koncie zapisał 13 oczek, w tym dwa asy. Ćwierćfinały zaplanowano na sobotę 4 lutego 2023 w godzinach popołudniowych. Wcześniej zostaną rozegrane mecze barażowe, które wyłonią kolejnych przeciwników jednych reprezentantów Polski na katarskim piasku.

Patrząc na aktualną dyspozycję polskiej pary, która wygrała osiem z dziewięciu ostatnich spotkań w Doha, możemy czekać za spokojem na to, co przyniosą nam weekendowe zmagania.

Terminarz i plan transmisji Beach Pro Tour Elite 16 Doha 2023

Czwartek 2 lutego 2023:

  • 10:00 Łosiak/Bryl – Saymon/Vinicius 2:0

Piątek 3 lutego 2023:

  • 12:20 Vitor Felipe/Renato – Łosiak/Bryl 1:2
  • 15:40 Łosiak/Bryl – Ehlers/Wickler 2:1

Sobota 4 lutego 2023:

  • Runda 12
  • Ćwierćfinały

Niedziela 5 lutego 2023:

  • Półfinały
  • Mecze o medale

Przypominamy, że w Polsce prawa do transmitowania zmagań siatkarzy plażowych w cyklu FIVB Beach Pro Tour 2023 posiada Telewizja Polsat.

Źródło: PZPS.pl

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.