Budowlani kontra Novara w Lidze Mistrzyń CEV (Typy i Analiza)

We wtorkowe popołudnie rozegrane zostaną trzy mecze piątej kolejki Ligi Mistrzyń siatkarek. W tym zdecydowanie najciekawszym nie tylko z polskiej perspektywy dojdzie do konfrontacji Grot Budowlanych Łódź z Igor Gorgonzola Novara. Początek o godzinie 18:00.

Budowlani kontra Novara w Lidze Mistrzyń CEV! (Fot.: CEV)
Budowlani kontra Novara w Lidze Mistrzyń CEV! (Fot.: CEV)

Polsko-włoska konfrontacja ma bardzo duży ciężar gatunkowy. Obie drużyny walczą o awans do ćwierćfinałów siatkarskiej Champions League, więc nie ma tu mowy o żadnym odpuszczaniu przez jedną, czy drugą stronę, bo wszystko jest jeszcze teoretycznie możliwe. Nawet to, że zawodniczki z Novary odpadną z rozgrywek.

Na tę chwilę mają jednak dość komfortową sytuację, bo przewodzą grupie „C” z bilansem czterech wygranych i dwunastoma punktami na koncie. Za ich plecami znajdują się łodzianki (3:1 i 8 oczek), które są też na trzeciej pozycji w zestawieniu wiceliderów grup, a to właśnie trzy najlepsze ekipy z tych miejsc poza zwycięzcami grup awansują dalej.

freebet sts
Freebet od bukmachera STS, Kod: BETONLINE

Dziś o jakiekolwiek punkty będzie jednak podopiecznym Błażej Krzyształowicza bardzo ciężko. Novara to najlepsza obecnie włoska ekipa, co potwierdziła wygrywając Puchar Włoch kilkadziesiąt dni temu. Forma też dopisuje o czym świadczy jedenaście zwycięstw w ostatnich dwunastu meczach. Grot Budowlani przegrali ostatnio 2:3 z Chemikiem, ale poza tym też spisują się dobrze w 2019 roku, ale…

Dziś wystąpią w mocno osłabionym składzie. W meczu z policzankami groźnej kontuzji kolana nabawiła się trzymająca przyjęcie Agata Babicz. Z urazem zmaga się też podstawowa rozgrywająca Femke Stoltenborg, a Magdalena Stysiak nie może bronić barw łodzianek w LM, bo wcześniej grała w niej w drużynie Chemika. Wciąż nie wyleczyła się też przyjmująca Julia Twardowska.

Nawet w pełnym składzie Grot Budowlani Łódź mieliby duży problem, żeby nawiązać walkę z Novarą (0:3 i -17 w pierwszym meczu), a co dopiero przy takich osłabieniach. Handicapy punktowe i setowe w stronę przyjezdnych w tych okolicznościach wydają się być oczywistą oczywistością.

Prognozy: 8/10 i 7/10.
Transmisja na żywo w Internecie: Grot Budowlani Łódź vs Igor Gorgonzola Novara

MeczTypKursBukmacher
Łódź – Novara2 (-13,5)1.45Fortuna
Łódź – Novara0:31.60STS

STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.