Bułgarki i Belgowie sprawdzą formę polskich reprezentacji przed SLN 2021! (13-16 maja)

Rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów 2021 zbliżają się wielkimi krokami! Panie zainaugurują je już we wtorek 25 maja, a ponowie trzy dni później. Wcześniej, bo jeszcze w tym tygodniu polscy siatkarze i ich koleżanki rozegrają po dwa mecze towarzyskie. Podopieczni Vitala Heynena zmierzą się w czwartek i piątek z drużyną narodową Belgii, a zespół Jacka Nawrockiego zagra z Bułgarkami w najbliższy weekend.

Bułgarki i Belgowie sprawdzą formę polskich reprezentacji przed SLN 2021! (13-16 maja) (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Reprezentacja Polski siatkarzy zagra z Belgią (13-14 maja)

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn do tegorocznego sezonu międzynarodowego przygotowuje się w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale, gdzie wykuwa się forma na najważniejsze imprezy w 2021 roku, a tych będzie naprawdę sporo i to w krótkim czasie. Potrzebna będzie więc szeroka i mocna kadra. Stąd też powołania dla aż 24 zawodników.

Pierwszą imprezą sezonu reprezentacyjnego będą rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów, które odbędą się w dniach 28 maja – 27 czerwca we włoskim mieście Rimini w formule „bezpiecznej bańki”. Później Biało-Czerwonych czeka Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (9–11 lipca), który będzie sprawdzianem generalnym przed najważniejszą imprezą sezonu, czyli Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio (23 lipca – 8 sierpnia). Zwieńczeniem sezonu będą zaplanowane na dni 1–19 Mistrzostwa Europy, które zagoszczą w Polsce, Czechach, Estonii oraz Finlandii.

Oficjalnie sezon 2021 polscy siatkarze zainaugurują już w czwartek 13 maja, kiedy rozegramy pierwszy z dwóch meczów towarzyskich przeciwko Belgom. Nie jest to rywal z tej najwyższej światowej półki, ale naprawdę solidna, europejska marka, w składzie której znajduje się naprawdę wielu cenionych zawodników – Sam Deroo, Igor Grobelny czy Tomas Rousseaux, żeby wymienić tylko tych znanych z parkietów PlusLigi. Dzień później odbędzie się pojedynek rewanżowy.

Plan transmisji meczów towarzyskich reprezentacji Polski siatkarzy:
Czwartek 13 maja: Polska – Belgia (godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
Piątek 14 maja: Polska – Belgia (godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport)

Polskie siatkarki zmierzą się z Bułgarkami (15-16 maja)

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej nie wystąpi co prawda podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, ale już w przyszłym roku w Polsce i Holandii odbędą się Mistrzostwa Świata, więc czasu na zbudowanie mocnej drużyny narodowej pozostało już naprawdę niewiele. Tak naprawdę przed nami tylko trzy imprezy, dwie edycji SLN i zaplanowane na wrzesień bieżącego roku Mistrzostwa Europy.

Jacek Nawrocki wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowuje się do sezonu w Szczyrku. Polskie siatkarki mają również za sobą pierwsze mecze sparingowe z Czeszkami, które Biało-Czerwone w mocno odmłodzonym składzie przegrały.

Kolejny test przed startem Volleyball Nations League 2021 już w najbliższy weekend, kiedy to polska drużyna narodowa w piłce siatkowej kobiet zmierzy się z reprezentacją Bułgarii, która również dysponuje ogromnym potencjałem, ale nie potrafi go od wielu lat przekuć na sukcesy.

Mecze towarzyskie reprezentacji Polski siatkarek:
Sobota 15 maja: Polska – Bułgaria (godzina 14.45)
Niedziela 16 maja: Polska – Bułgaria (godzina 14.45)

Niestety ze względu na obowiązujące obostrzenia najbliższe spotkania naszych reprezentacji odbędą się jeszcze bez udziału publiczności. Kibicom pozostaje śledzenie bezpośrednich transmisji telewizyjnych, które przeprowadzi Polsat Sport. Siatkówka na żywo w Internecie!

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.