Były selekcjoner i trzykrotny mistrz PlusLigi wraca do Polski!

Choć spekulowano o tym od kilku dni to oficjalne potwierdzenie przyszło w środę 29 stycznia – Daniel Castellani wraca do PlusLigi, gdzie zasiądzie na ławce trenerskiej Indykpolu AZS Olsztyn!

Były selekcjoner i trzykrotny mistrz PlusLigi wraca do Polski! (Fot.: Indykpol AZS Olsztyn/Twitter)

Daniel Castellani wraca do PlusLigi

Argentyński szkoleniowiec swoje największe sukcesy trenerskie święcił właśnie na polskiej ziemi. Wszystko zaczęło się od pracy w PGE Skrze Bełchatów, z którą wywalczył trzykrotnie mistrzostwo naszego kraju, dwa Puchary Polski oraz brązowy medal Ligi Mistrzów CEV.

W nagrodę za doskonałą robotę na poletku klubowym Polski Związek Piłki Siatkowej dał mu szansę poprowadzenia drużyny narodowej, z którą Daniel Castellani wywalczył historyczne złoto Mistrzostw Europy w 2009 roku, a w składzie reprezentacji był wówczas Paweł Woicki, obecny rozgrywający olsztynian.

Później była jeszcze przygoda z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, z której niespełna 60-letni dziś Argentyńczyk odszedł w 2013 roku, rozpoczynając zagraniczne wojaże. Od Turcji przez Włochy i Belgię aż po Brazylię, gdzie w latach 2017-2019 prowadził Funvic Taubate. Trudno byłoby dziś znaleźć lepszego fachowca, kiedy trzeba ratować sezon, a przed takim wyzwaniem stoją właśnie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn.

Bardzo cieszę się z podpisania umowy z Danielem Castellanim – przyznaje Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – To znakomity fachowiec, jeden z najlepszych trenerów na świecie. Jestem przekonany, że nasza drużyna może grać lepiej i wrócić do dyspozycji z początku sezonu. Mam również nadzieję, że limit kontuzji w tym sezonie został wyczerpany. Wierzę, że pod wodzą nowego trenera, awansujemy do najlepszej ósemki”.

Daniel Castellani w nowej roli zadebiutuje już w najbliższy piątek, 31 stycznia o godzinie 17:30, kiedy to Indykpol AZS Olsztyn rozpocznie w hali „Urania” batalię o ligowe punkty z Treflem Gdańsk, prowadzonym przez Michała Winiarskiego, jednego z były podopiecznych argentyńskiego selekcjonera.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.