CEV EuroVolley 2021 w Polsce!

W czwartek 5 grudnia Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) oficjalnie poinformowało, że Polska będzie jednym z czterech współgospodarzy Mistrzostw Europy siatkarzy w 2021 roku!

CEV EuroVolley 2021 w Polsce! (Fot.: CEV)

Siatkarskie Mistrzostwa Europy 2021 w Polsce

Dzisiejszy komunikat CEV oznacza, że w kontekście Mistrzostw Starego Kontynentu w piłce siatkowej mężczyzn wszystko jest już jasne. Turniej z udziałem 24 drużyn narodowych zagości w Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii.

Polski Związek Piłki Siatkowej został jednak doceniony w szczególny sposób, bo to właśnie w naszym kraju odbędzie się największa liczba spotkań europejskiego czempionatu w 2021 roku. Będzie ich dokładnie dwadzieścia pięć.

Nad Wisłą rozegrane zostaną bowiem nie tylko wszystkie spotkania „grupy polskiej” (piętnaście meczów), ale też cztery mecze 1/8 finału ME 2021, dwa ćwierćfinałowy, a także oba półfinały i mecze o medale.

„Jestem dumny i szczęśliwy, że Polska będzie jednym z czterech organizatorów EuroVolley 2021 Mężczyzn. To kolejny najwyższej rangi turniej, który odbędzie się w naszym kraju! Jestem pewien, że Polski Związek Piłki Siatkowej dołoży wszelkich starań, aby przeprowadzić to prestiżowe wydarzenie na najwyższym poziomie organizacyjnym” – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, cytowany w oficjalnym komunikacie.

Polska będzie organizatorem CEV EuroVolley siatkarzy po raz trzeci w historii zmagań o prymat na Starym Kontynencie. Po raz pierwszy doszło do tego w 2013 roku, kiedy wraz z Danią współorganizowaliśmy tę imprezę. Cztery lata później nasz kraj był już samodzielnym organizatorem LOTTO EUROVOLLEY Polska 2017.

Na niespełna dwa lata przed startem Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn znamy już połowę z dwudziestu czterech uczestników. Są wśród nich reprezentacje krajów-gospodarzy oraz najlepsza ósemka ME 2019, w których Biało-Czerwoni wywalczyli brązowy medal.

Pewne udziału w EuroVolley 2019 są już reprezentacje: Polski, Czech, Finlandii, Estonii, Serbii, Słowenii, Francji, Rosji, Włoch, Ukrainy, Niemiec i Belgii.
Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – Nowy kod promocyjny na bonus

BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.