Chemik Police w 1/8 finału Ligi Mistrzyń CEV, ŁKS Commercecon blisko awansu!

Za nami piąta, a więc przedostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzyń CEV 2022/23. We wtorek awans do fazy play-off rozgrywek wywalczył Developres BELLA DOLINA Rzeszów. W środę kropkę nad „i” postawiła też Grupa Azoty Chemik Police. Swoje spotkanie co prawda przegrał ŁKS Commercecon, ale tylko jakaś katastrofa może pozbawić „Łódzkie Wiewióry” awansu do 1/8 finału rozgrywek.

Fot,: Piotr Sumara/TAURON Liga (materiały prasowe)

Środa w Lidze Mistrzyń: Zmienne szczęście polskich drużyn

Po wtorkowej wygranej Developresu BELLA DOLINA Rzeszów we francuskiej Miluzie (3:0), w środę przyszedł czas na występy Grupy Azoty Chemika Police i ŁKS-u Commercecon Łódź. Jako pierwsze na parkiecie pojawiły się policzanki, które bez najmniejszych problemów pokonały na wyjeździe bułgarską Maritzę Płowdiw w trzech setach i tym samym zagwarantowały sobie co najmniej drugie miejsce w grupie „E”, które jest przepustką do fazy play-off.

Teoretycznie mistrzynie Polski wciąż mogą wygrać grupę, ale żeby tak się stało, to przewodzące stawce Eczacibasi Dynavit Stambuł musiałoby przegrać w czwartek z rumuńskim Targoviste, a potem siatkarki z Polic musiałyby jeszcze pokonać Turczynki w bezpośrednim boju. Ten scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny. Oczywiście w sporcie praktycznie wszystko jest możliwe, ale… bez przesady.

W zapowiedzi piątej kolejki Ligi Mistrzyń CEV 2022/23 pisaliśmy, że najtrudniejsze zadanie spośród polskich drużyn będzie miał w tym tygodniu ŁKS Commercecon Łódź, któremu przyszło się zmierzyć na wyjeździe z niemieckim Allianz MTV Stuttgart. Było to zdecydowanie najciekawsze spotkanie. Epicki, dwuipółgodzinny spektakl zwieńczył niezwykle emocjonujący tie-break, który ostatecznie po grze na przewagi wygrała drużyna gospodarza (17:15).

Tym samym „Łódzkie Wiewióry” zdobyły dziesiąty punkt, ale straciły prowadzenie w grupie „D” na rzecz Niemek za sprawą gorszego bilansu setów. W czwartek dziesiąty punkt powinno wywalczyć także Fenerbahce Opet Stambuł i wówczas lider TAURON Ligi spadnie na trzecią pozycję. W ostatniej kolejce ŁKS Commercecon zagra właśnie z Turczykami na wyjeździe. Jednak nawet w przypadku porażki 0:3 siatkarki z Łodzi powinny zakwalifikować się do fazy play-off Ligi Mistrzyń 2022/23 jako najlepszy zespół z trzeciej pozycji. Chyba, że Targoviste jednak ogra w czwartek Eczacibasi. Wówczas sytuacja mocno się skomplikuje.

Wyniki 5. kolejki Ligi Mistrzyń CEV 2022/23

Wtorek 31 stycznia 2023:

  • 18:00 SC Prometey Dnipro vs Vero Volley Milano 1:3
  • 18:15 Vasas Obuda Budapeszt vs Doc Prosecco Imoco Conegliano 1:3
  • 19:00 Crvenza Zvezdsa Belgrad vs VakifBank Stambuł 0:3
  • 19:00 Volley Mulhouse Alsace vs Developres BELLA DOLINA Rzeszów 0:3
  • 19:30 SC Postadam vs Igor Gorgonzola Novara 1:3

Środa 1 lutego 2023:

  • 17:30 Maritza Płowdiw vs Grupa Azoty Chemik Police 0:3
  • 18:00 CS Volei Alba Blaj vs Volero Le Cannet 1:3
  • 19:00 Allianz MTV Stuttgart vs ŁKS Commercecon Łódź 3:2

Czwartek 2 lutego 2023:

  • 17:00 CSM Targoviste vs Eczacibasi Dynavit Stambuł (Polsat Sport News)
  • 17:00 Tenerife LaLaguna vs Fenerbahce Opet Stambuł (Polsat Sport News)

Przypominamy, że ostatnią kolejkę fazy grupowej Ligi Mistrzyń CEV 2022/23 zaplanowano na środę 8 lutego 2023. To wówczas poznamy wszystkich uczestników fazy play-off najbardziej prestiżowego z europejskich pucharów w świecie siatkówki. Najprawdopodobniej w tym gronie znajda się wszyscy trzej przedstawiciele TAURON Ligi, którym przyjdzie zagrać w 1/8 finału, czyli tzw. barażach o awans do ćwierćfinału, gdzie bezpośrednio zakwalifikowali się tylko zwycięzcy pięciu grup.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.