Czwartek z siatkarską Ligą Mistrzów! (Zapowiedź i typy na 28 stycznia)

Czwartek 28 stycznia to ostatni dzień rywalizacji w dwóch grupa siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV. Polskich kibiców interesuje przede wszystkim grupa „A” siatkarzy, w której rywalizują Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów, ale ciekawie będzie też w grupie „B” siatkarek, gdzie czeka nas hitowa konfrontacja włoskiego zespołu Joanny Wołosz z Fenerbahce Stambuł. Siatkarska Liga Mistrzów na żywo w Internecie!

Czwartek z siatkarską Ligą Mistrzów! (Zapowiedź i typy na 28 stycznia) [Fot.: CEV]

PGE Skra Bełchatów – Fenerbahce HDI Stambuł (18:00)

Sytuacja w samej grupie „A” po pięciu z sześciu kolejek jest jasna. Z pierwszego miejsca do ćwierćfinałów awansowała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (5 zwycięstw, 14 punktów), drugie miejsce przypadnie PGE Skrze Bełchatów (3 zwycięstwa, 10 punktów), a trzecia pozycja zespołowi Fenerbahce HDI Stambuł (2 zwycięstwa, 5 punktów). Bełchatowsko-turecka konfrontacja będzie istotna tak naprawdę tylko dla gospodarzy i to jest dobra wiadomość.

Turcy mają w swoich szeregach kilka dużych nazwisk, ale nie stworzyły one groźnego, jak na rozgrywki europejskie, zespołu, co pokazały dotychczasowe konfrontacje z przedstawicielami PlusLigi. Trzy mecze, jeden wygrany set i za każdym razem porażka kilkunastoma małymi punktami. W niedzielę „Fener” czeka arcyprestiżowa batalia z Galatasaray Stambuł (mecz lidera z wiceliderem), więc niewykluczone, że liderzy nawet dostaną dziś wolne. O pełnej mobilizacji i determinacji nie ma mowy.

Ta jest natomiast w szeregach żółto-czarnych, którzy środowy mecz z Belgami chcieli wygrać najmniejszym nakładem sił, co kosztowało ich porażkę w inauguracyjnym secie. Trzy kolejne wygrane już gładko. Dziś można spodziewać się oblicza bełchatowian zbliżonego do starcia z ZAKSĄ (2:3), czyli agresywnego i na maksa zaangażowanego. To powinno wystarczyć do przekonującej wygranej i zwycięstwa za komplet punktów.

Taki jest cel podopiecznych Michała Mieszka Gogola na dzisiejszy wieczór, bo komplet oczek powinien im wystarczyć do awansu z drugiej pozycji w grupie „A”. Przynajmniej na dziś wszystko na to wskazuje.

A.Carraro Imoco Conegliano – Fenerbahce Opet Stambuł (20:30)

Inaczej wygląda sytuacja Fenerbahce w grupie „B” Ligi Mistrzyń CEV, którą wygrały siatkarki z Conegliano. Turczynki, wzmocnione Amerykanką Kelsey Robinson, potrzebują punktu a najlepiej zwycięstwa, żeby przedłużyć swoje szanse na awans z drugiej pozycji. W pierwszym starciu Włoszki rozbiły Fener 3:0 i różnicą aż 22 małych punktów!!! Trudno się nawet temu dziwić, bo mówimy o najlepszej ekipie na świecie. Dziś o powtórkę będzie trudniej. Po pierwsze, Conegliano raczej bez Sylli i Fahr. Po drugie, „Żółte Anioły” już z Robinson, która jest o dwie klasy lepsza od Busy. Po trzecie, trudno przewidzieć czy uda utrzymać się koncentrację na dystansie całego pojedynku. Zapowiedzi są takie, że nie ma mowy o żadnym odpuszczaniu, jest wola zwycięstwa i wygrania grupy z bilansem 6-0 oraz kompletem 18 punktów. Wierzę na słowo i dlatego na najniższych handicapach punktowy widzę value. Wyższe odpuszczam. Turecki potentat ma kim straszyć, jeśli chodzi o nazwiska, ale to Conegliano ma najlepszą zawodniczkę na świecie (Paolę Egonu) oraz wygląda zdecydowanie lepiej jako zespół. To efekt wielomiesięcznej pracy w zbliżonym składzie personalnym.

Siatkarska Liga Mistrzów: Typy na czwartek 28 stycznia

MeczTypKursBuk
PGE Skra – Fenerbahce1 (-9,5)1,40Fortuna
Conegliano – Fenerbahce1 (-10,5)1,63Fortuna
Prognozy: 8/10; 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.