Czwartkowy hit TauronLigi w Łodzi! (Zapowiedź i typy)

Czwartek 5 listopada na europejskich parkietach siatkarskich nie zapowiada się szczególnie interesująco. Po odwołaniu z powodu koronawirusa hitowego starcia włoskiej Serie A1 (Trentino vs Modena) na pierwszy plan wysuwa się konfrontacja pomiędzy Grot Budowlanymi Łódź a E.Leclerc Moya Radomką Radom w TauronLidze, zaległy mecz 4. kolejki zmagań. Początek o godzinie 17:30. Najlepsza siatkarskie mecze na żywo w Internecie!

Czwartkowy hit TauronLigi w Łodzi! (Zapowiedź i typy) [Fot.: CEV]

Grot Budowlani Łódź vs E.Leclerc Radomka Radom (17:30)

Po nie najlepszym początku sezonu 2020/2021 siatkarki drużyny gospodarza czwartkowego pojedynku wkroczyły na ścieżkę zwycięstw, z której nie schodzą od czterech spotkań. W poniedziałek podopieczne Błażeja Krzyształowicza wygrały arcyprestiżowy mecz z ŁKS-em Commercecon Łódź (3:1), co z pewnością jeszcze poprawiło nastroje w młodym zespole. Dziś łodziankom przyjedzie się zmierzyć z najbardziej wymagającym dotychczas rywalem, ekipą z Radomia, która nie zaznała jeszcze na parkietach TauronLigi smaku porażki.

Warto przypomnieć, że Budowlani zdecydowali się zbudować drużynę na bieżący sezon w oparciu o młode i bardzo młode zawodniczki, które coraz odważniej pukają do drzwi pierwszej reprezentacji. Takich perełek jest co najmniej pięć – Nowicka, Damaske, Górecka, Stenzel, Fedusio. Na początku rozgrywek był problem ze zgraniem, później ze znalezieniem odpowiedniej równowagi w ustawieniu, ale w końcu chyba udało się odpowiednio wyważyć akcenty w ofensywie i defensywie. Na tyle, że poza rozbiciem najsłabszym pilanek (2x 3:0) udało się również pokonać BKS i ŁKS (2x 3:1).

Dziś poprzeczka pójdzie jeszcze wyżej, bo do łódzkiej Sport Areny zawita E.Leclerc Moya Radomka Radom. Włodarze z Mazowsza skorzystali z zawirowań związanych z pandemią koronawirusa i dość niespodziewanie zbudowali bardzo mocny zespół. Jego mózgiem jest jedna z najlepszych rozgrywającYCH świata, Katarzyna Skorupa. Ściągnięto też klasowe zawodniczki zagraniczne: Brazylijki Brunę Honorio na atak i Andressę Picussę na środek oraz Amerykankę Johnosn na przyjęcie. Skład uzupełniają Julia Twardowska i Justyna Łukasik, czyli nie do końca spełnione talenty, ale zawodniczki ponadprzeciętne jak na warunki polskiej ligi.

Ciekawa mieszanka, która zdążyła już napsuć krwi Chemikowi Police (3:2) czy pokonać do zera zespoły z Legionowa, Bydgoszczy czy Wrocławia. Analizując już nie wyniki a samą grę, radomianki wydają się być zespołem bardziej gotowym do gry o najwyższe cele na krajowym podwórku. To nie tylko kwestia doświadczenia liderek, ale również ich umiejętności indywidualnych, któr na kilku kluczowych pozycjhach (rozegranie, atak, element przyjęcia) są po prostu wyższe niż po drugiej stronie siatki.

Spacerku się nie spodziewamy, ale przy kursach typu fifty-fifty dostrzegamy spore value w typach na zespół przyjezdnych. Oczywiście trzeba brać poprawkę na to w jakich czasach żyjemy, więc nie ma co szaleć za stawkami.

TauronLiga: Typy na czwartek 5 listopada

MeczTypKursBuk
Budowlani – Radomka21,85STS
Budowlani – Radomka3,5+1,43BetClic
Budowlani – Radomka175,5+1,50Fortuna
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Prognozy: 6/10; 8/10; 7/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.