Czy Black Ops 5 to Call of Duty: Vietnam?

Call of Duty to jedna z najbardziej popularnych serii gier komputerowych. Jest tak chętnie wybierana na pecetach i konsolach jak darmowe gry w kasynach online jak Total Casino. Wielu graczy już od dawna wyczekuje obiecanego na 2020 rok nowego tytułu z serii Black Ops. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że być może gra zmieni swą nazwę. Związane jest to z plotkami, jakoby akcja gry miała toczyć się w Wietnamie.

Black Ops – historia serii

Call of Duty to jedna z najbardziej znanych i uwielbianych serii gier komputerowych z gatunku first-person shooter. Dotyczy ona różnych konfliktów zbrojnych, najczęściej II wojny światowej. Łącznie ze wszystkimi dodatkami czy wersjami online mieliśmy dotąd do czynienia z ponad 20 odsłonami tej serii od Activision. Pierwsze trzy odsłony gry wraz z dodatkami toczyły się w okresie drugowojennym. Zmiana nastąpiła w 2007 roku wraz z premierą Modern Warfare.

W 2010 roku pojawiło się pierwsze Call of Duty: Black Ops. Stała się ona początkiem kolejnego cyklu CoD, gdzie mamy do czynienia z członkami oddziałów specjalnych. Pierwsze CoD Black Ops przenosi graczy w czasy zimnej wojny. Mogliśmy wykonywać zadania na Kubie, w ZSRR czy Wietnamie. 2 lata później ukazała się Call of Duty: Black Ops II, gdzie akcja toczy się w 2025 roku. Zbliża się w niej konflikt między USA a Chinami, a my musimy wykonywać wiele misji przeciwko organizacji terrorystycznej.

W 2015 roku ukazało się Call of Duty: Black Ops III. Tym razem przenosimy się o kolejnych 40 lat do przodu. W 2065 roku mamy do czynienia ze światem pełnym SI, nowoczesnych broni, jak i problemów klimatycznych. Z kolei Call of Duty: Black Ops 4 z 2018 roku to historia osadzona między II a III częścią. Tu jednak twórcy zrezygnowali z kampanii fabularnej dla jednego gracza na rzecz rozgrywki multiplayer.

Nadchodzi nowy Black Ops?

Ponieważ z reguły każdy nowy tytuł Call of Duty: Black Ops ukazywał się co 2 lata, wszyscy oczekują, że w 2020 roku również nastąpi premiera nowego Black Ops. Już w kwietniu nastąpiła wręcz eksplozja przecieków i plotek na temat tytułu Call of Duty z 2020 roku. Wczesne raporty przedstawiały nową grę jako restart Black Ops, podobny stylem do zeszłorocznego Call of Duty: Modern Warfare.

Jednak coraz częściej słyszy się o tym, że nowa produkcja w ogóle nie będzie nosiła nazwy Black Ops, a Call of Duty: Vietnam. Oczywiście to jeden z możliwych tytułów. Gra Call of Duty z 2020 roku będzie prawdopodobnie związana ze światem Black Ops, ale nie będzie bezpośrednio nosić nazwy serii. Gra podobno będzie dotyczyła konfliktu z czasów zimnej wojny, w tym wojny w Wietnamie. Nieoficjalnie mówi się o tym, że producent gry firma Treyarch dostała wsparcie od Sledgehammer Games i Raven Software.

Najnowsze przecieki wskazują, że gra może nosić nazwę Call of Duty: Cold War. To właśnie pokazuje, że mimo już upływu połowy 2020 roku nadal niewiele wiemy o Call of Duty 2020. Gra nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, więc nie ma informacji o konkretnej dacie premiery. Podejrzewa się jednak, że może to nastąpić w październiku lub listopadzie tego roku.

Rok pod znakiem Warzone?

Choć wielu graczy czeka na nowego Black Ops, to jednak już teraz można przecież skorzystać z darmowej rozgrywki w Call of Duty: Warzone. Wydana 10 marca 2020 roku sieciowa strzelanka FPP została oparta na grze Call of Duty: Modern Warfare.

Produkcja w stylu battle royale jest w pełni darmowa, lecz z mikropłatnościami. Rozgrywka w niej polega na tym, że za pomocą spadochronu zostajemy zrzuceni do Werdańska, gdzie musimy samodzielnie lub w trzyosobowym teamie wyeliminować pozostałych przeciwników. Do dyspozycji mamy różną broń, śmigłowce, pojazdy. Dzięki nowej aktualizacji na jednej mapie wspólnie grać może do 200 graczy! Tytuł ten spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, od razu bijąc kilka rekordów.

0 / 5. Ocen: 0

Jarosław Kowalski
Jarosław Kowalski
Redaktor naczelny serwisu Volley24.pl. Urodzony z piłką siatkową, od zawsze związany z dziennikiem siatkarskim, od niedawna w Volley24.pl.