David Smith zostaje na dłużej w ZAKSIE!

Jak poinformowano we wtorkowy wieczór w oficjalnym komunikacie prasowym aktualnych mistrzów Polski i Starego Kontynentu, amerykański środkowy David Smith pozostanie zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle również na kolejny sezon!

David Smith zostaje na dłużej w ZAKSIE! (Fot.: Piotr Sumara/PLS)

Siatkarskie transfery: David Smith zostaje w ZAKSIE

David Smith – dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów, Pucharu i Superpucharu Polski, który sięgał z ZAKSĄ też po tytuły mistrza i wicemistrza kraju – zostaje w kędzierzyńskiej ekipie również na sezon 2023/24, co jest dobrą informacją dla… wszystkich. Począwszy od klubu i samego zawodnika aż po kibiców, którzy bardzo cenią amerykańskiego środkowego za rzetelność i etykę pracy. Tak solidnego zawodnika chciałby mieć u siebie każdy z klubów PlusLigi, choć nie jest to typ gwiazdy, która wszyscy zachwycają się od rana do wieczora.

Muszę przyznać, że wyjątkowo dobrze się czuje w Kędzierzynie-Koźlu, w klubie, drużynie. Dla mnie to niesamowite doświadczenie, mam tutaj wszystko czego potrzebuję, rywalizujemy w rozgrywkach na najwyższym poziomie, co pozwala mi się rozwijać. Pamiętam, jak kilka lat temu podpisując swój pierwszy kontrakt z ZAKSĄ żartowałem z moim managerem, że to pewnie tylko na rok. Z tego jednego sezonu zrobił się kolejny i kolejny i tak właśnie zaczął się mój piaty rok w klubie i już mogę się cieszyć na kolejny – podkreślił środkowy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Utytułowany reprezentant Stanów Zjednoczonych do Kędzierzyna-Koźla trafił przed sezonem 2019/2020. Obecny sezon jest więc jego czwartym w barwach Grupy Azoty ZAKSA. W tym czasie doświadczony środkowy zdobył z kędzierzynianami niemal wszystkie trofea w klubowej siatkówce, jakie tylko można wywalczyć. Pierwszym trofeum Davida w barwach ZAKSY był zdobyty w 2019 roku Superpuchar Polski, ten sukces zespół z województwa opolskiego z amerykańskim środkowym w składzie powtórzył również rok później. W latach 2021-2022 David Smith z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zdobywał Puchar Polski oraz tytuł wicemistrza i mistrza kraju. Ten doświadczony środkowy reprezentacji Stanów Zjednoczonych był też częścią drużyny, która odnotowała historyczny sukces, dwukrotnie zdobywając Puchar Europy, triumfując w rozgrywkach Ligi Mistrzów CEV (2021, 2022).

Tych kilka lat gry w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle to naprawdę niesamowity czas, wygraliśmy tak wiele i przychodząc tutaj chyba nawet nie marzyłem o takich sukcesach. Dokonaliśmy czegoś niezwykłego, jednak to nie tak, że przed nami nie ma kolejnych wyzwań. Bez wątpienia takim jest kontynuacja tej pracy, utrzymanie tak wysokiego poziomu i zdobywanie kolejnych trofeów. Kiedy utrzymamy tę swoją dobrą dyspozycję mamy szansę iść drogą po kolejne sukcesy. Gdybym miał mówić o celach, jakie sobie stawiam, to przede wszystkim wykonywanie swojej pracy najlepiej jak potrafimy, trzymanie się razem jako drużyna, bo wtedy możemy zdziałać naprawdę wiele. Wierzę, że będziemy cieszyć fanów dalej naszą dobrą grą i przed nami kolejne szanse w walce o trofea – mówi David Smith.

Przypominamy, że sezon 2023/2024 będzie piątym, który Amerykanin spędzi w barwach kędzierzyńskiego klubu. Dotychczas David Smith występował tak długo tylko w barwach francuskiego Tours VB. Czasu na świętowanie nowej umowy jednak nie ma. Już w środę Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Trentino Itas w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów CEV 2022/23.

Źródło: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.