Derby Łodzi poniedziałkowym hitem TauronLigi! (Zapowiedź i typy)

W poniedziałek 2 listopada o godzinie 17:30 w Sport Arenie rozpoczną się Siatkarskie Derby Łodzi, w których ŁKS Commercecon podejmie Grot Budowlanych. To największy hit 7. kolejki zmagań TauronLigi 2020/2021. W drugim dzisiejszym meczu „Najpiękniejszej Ligi Świata” BKS Stal Bielsko-Biała podejmie na własnym parkiecie wracający z kwarantanny zespół Developresu SkyRes Rzeszów (godzina 20:30).

Derby Łodzi poniedziałkowym hitem TauronLigi! (Fot.: Piotr Sumara/PLS)

ŁKS Commercecon Łódź vs Grot Budowlani Łódź (17:30)

Przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 można było usłyszeć, że oba łódzkie zespoły, podobnie jak w latach ubiegłych, celują w medale siatkarskich mistrzostw Polski. Z tym, że obrały zupełnie inną drogę do tego celu. „Łódzkie Wiewióry” zostały solidnie wzmocnione, bo tak oceniamy transfery doświadczonej atakującej Katarzyny-Zaroślińskiej. Podobnie widzimy sprowadzenie rozgrywającej reprezentacji Holandii. Na pozostałych pozycjach utrzymano trzon ekipy, która dała w poprzednich rozgrywkach brązowy medal. Budowlani po zajęciu piątej pozycji postawili na drastyczne odmłodzenie kadry. W drużynie nie ma gwiazd, ale zakontraktowano młode reprezentantki kraju z ogromnym potencjałem – Monika Fedusio, Zuzanna Górecka czy Paulina Damaske. Dołączyły one do Julii Nowickiej i Marysi Stenzel, Wyjściowy skład uzupełnia Amerykanka Jones-Perry, 23-letnia skrzydłowa, która ma nadzieję dołączyć do pierwszej reprezentacji USA po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Najniższa średnia wieku w całej TauronLidze, więc trudno się spodziewać efektów z dnia na dzień i faktycznie zaczęło się słabo, bo od trzech porażek za zero punktów. Szczególnie bolesna była ta z Jokerem Świecie. Łodzianki w tamtym meczu popełniły 40 błędów własnych i w zasadzie podarowały beniaminkowi wygraną. Później przyszły porażki z rzeszowiankami i legionowiankami, które można było wliczyć w koszta budowy tak młodej ekipy. Ostatnio zaczęło jednak żreć. Ok, wygrane 3:0 z najsłabszymi w stawce pilankami wielkim osiągnięciem nie są, ale już zwycięstwo 3:1 nad BKS-em należy docenić, choć nie przyszło łatwo. ŁKS notuje jeszcze dłuższą serię zwycięstwo, bo mówimy o czterech wygranych. Tą najcenniejszą było zmiecenie z parkietu osłabionego Chemika Police (3:0). „Łódzkie Wiewióry” są na dziś zespołem zdecydowanie bardziej doświadczonym, nie tylko na krajowym podwórku, co jest naprawdę dużym handicapem. Wydają się też ekipą zdecydowanie lepiej zbalansowaą, jeśli chodzi o relację zawodniczek ofensywnych do defensywnych. Naszym zdaniem to właśnie te dwa aspekty powinny okazać sie dziś kluczowe i zapewnić wygraną faworyta za komplet punktów.

BKS Stal Bielsko-Biała vs Developres SkyRes Rzeszów (20:30)

Jeszcze wyraźniejszego faworyta widzimy w drugim poniedziałkowym pojedynku, bo rzeszowianki w sezonie 2020/2021 jeszcze nie zaznały smaku porażki, choć miały swoje problemy w urazami kluczowych zawodniczek. Kadra ekipy Stephane Antigi jest jednak na tyle szeroka i wyrównana, że nie przyniosło to uszczerbku dla jakości gry zespołu. Przez ostatnie dwa tygodnie siatkarski z Podkarpacia przebywały na kwarantannie w związku z wykryciem przypadków koronawirusa. Ich forma pozostaje więc zagadką. Jednak dotychczasowe doświadczenia uczą nas, że taka przerwa przynajmniej w krótkim okresie nie wpływa negatywnie na formę poszczególnych ekip. W przypadku Developresu była ona wybitna o czym przekonały się już zespoły z Wrocławia, Łodzi (Budowlani), Świecia i dwukrotnie Legionowa. Bielszczanki po świetnym starcie (trzy wygrane, w tym do zera nad ŁKS-em i Kaliszem) spuściły z tonu. Przegrały do zera z Chemikiem i za zero z Budowlanymi. Porównując potencjał obu ekip, także na papierze, nie mamy najmniejszych wątpliwości, że to przyjezdne powinny dzisiaj wygrać i to wygrać przekonująco, 3:0/1 i różnicą kilkunastu małych oczek. Tak jak w trzech ostatnich bezpośrednich potyczkach, w których straciły łącznie zaledwie jednego seta.

TauronLiga: Typy na poniedziałek 2 listopada

MeczTypKursBuk
ŁKS – Budowlani11,50BetFan
ŁKS – Budowlani3,5+1,51BetClic
BKS – Developres178,5-1,40Fortuna
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Prognozy: 8/10; 6/10; 7,5/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.