Dwa turnieje Siatkarskiej Ligi Narodów 2021 w Polsce, turniej finałowy we Włoszech!

To już przesądzone, jeśli pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów organizatorom, w przyszłym roku w Polsce odbędą się dwa turnieje Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Gospodarzem drugiego z nich będzie miasto Gdańsk (ERGO Arena). Najlepsza siatkówka na żywo w Internecie!

Dwa turnieje Siatkarskiej Ligi Narodów 2021 w Polsce, turniej finałowy we Włoszech! (Fot.: FIVB)

SLN 2021: Gdańsk miastem-gospodarzem jednego z turniejów

Gospodarz pierwszej z imprez, które przypadły w udziale Polsce dzięki zabiegom Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS), nie jest jeszcze znany z powodu różnych formalności, ale jego ogłoszenie nastąpi w najbliższych tygodniach, jeśli nawet nie dniach. Impreza ta została zaplanowana w terminie 14-16 maja 2021 roku, a wezmą w niej udział drużyny narodowe Słowenii, Serbii i Włoch.

Drugi turniej, ten który odbędzie się na Pomorzu w terminie 28-30 maja 2021, zapowiada się nie mniej interesująco dla kibiców Biało-Czerwonych, których rywalami będą reprezentacje Chin, Brazylii i Bułgarii. Największą gratką oczywiście konfrontacja z „Kanarkowymi”, którzy byli naszym rywalem już w trzech finałach mistrzostw świata.

„Gdańsk, to nasz wieloletni sojusznik a gdańska ERGO ARENA była miejscem wydarzeń siatkarskich najwyższej rangi: mistrzostw świata, mistrzostw Europy, Ligi Światowej. Niezmiennie służy też rozgrywkom klubowym PlusLigi. Jednocześnie informujemy, że finalizujemy rozmowy dotyczące Miasta-Gospodarza pierwszego z turniejów. Ze względu na pandemię kornawirusa te formalności nieco się przedłużyły. Prosimy wybaczyć, ale ze względu na sytuację związaną z pandemią nie jesteśmy w stanie określić daty rozpoczęcia sprzedaży biletów na Siatkarską Ligę Narodów 2021. Informujemy jednocześnie, że wszystkie osoby, które postanowiły zachować bilety na tegoroczną, odwołaną Siatkarską Ligę Narodów otrzymają w niedługim czasie osobny komunikat drogą mailową.” – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym PZPS.

W sumie podopieczni Vitala Heynena wezmą udział w pięciu turniejach interkontynentalnych. W dniach 21-23 maja nasi mistrzowie świata zagrają w Rosji z gospodarzami, Australią i Stanami Zjednoczonymi. Natomiast w pierwszy weekend czerwca (4-6 czerwca) wystąpią w Japonii przeciw gospodarzom, Kanadyjczykom i Niemcom. Fazę interkontynentalną zakończymy we Francji (11-13 czerwca) spotkaniami z gospodarzami, Argentyną i Iranem. W przypadku awansu do turnieju finałowego (23-27 czerwca) Biało-Czerwoni polecą do Włoch.

Siatkarskie wyniki na żywo z całego świata znajdziesz na portalu eLivescore!

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.