Dzień Kobiet w TAURON Lidze: Hit w Rzeszowie, Developres kontra Chemik! (Zapowiedź i typy na poniedziałek 8 marca)

Terminarz TAURON Ligi 2020/2021 nie mógł lepiej się ułożyć. W poniedziałek 8 marca, a więc w Dzień Kobiet, czeka nas hit ligi siatkówki kobiet, w którym Developres SkyRes Rzeszów podejmie na własnym parkiecie drużynę Grupy Azoty Chemika Police. To nie tylko starcie aktualnego wicemistrza z mistrzem Polski, ale też konfrontacja dwóch najpoważniejszych kandydatów do tytułu w bieżących rozgrywkach! Polska siatkówka na żywo w Internecie!

Poniedziałek w TAURON Lidze: Hit w Rzeszowie, Developres kontra Chemik! (Zapowiedź i typy na 8 marca) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police (17:30)

Zacznijmy od stawki tego meczu. Dla drużyny gospodarza teoretycznie jest ona żadna. Developres SkyRes Rzeszów zapewnił już sobie zwycięstwo w fazie zasadniczej TAURON Ligi 2020/2021, więc może spokojnie szykować się do play-offów. Grupa Azoty Chemik Police walczy natomiast o drugie miejsce i w zależności od wyniku niedzielnej potyczki pomiędzy zespołami z Radomia i Kalisza będzie potrzebował do tego od czterech do sześciu punktów w pojedynkach z rzeszowiankami i Jokerem Świecie (czwartek 11 marca – przyp.).

Skąd więc u mnie pomysł grania pod prąd, czyli na wygraną drużyny gospodarza, która już nic nie musi? Intuicja podpowiada mi, że siatkarki ze stolicy Podkarpacia mimo wszystko podejdą do meczu na poważnie, a jeśli faktycznie tak będzie, to każdy wynik jest możliwy, bo mówimy o drużynach, które dysponują bardzo podobnym potencjałem, co uwidoczniły nam obie bezpośrednie koonfrontacje w sezonie 2020/2021.

Przechodząc do argumentów za mistrzem fazy zasadniczej… Po pierwsze, żądza rewanżu. Podopieczne Stephane Antigi przegrały oba spotkania z policzankami w bieżącym sezonie po tie-breakach. W Policach prowadziły już nawet 2:0, ale nie potrafił tego dowieźć. Drugi mecz odbył się w Rzeszowie i był najlepszą możliwą reklamą żeńskiej siatkówki w Polsce. Koniec końców po epickim pięciosetowym boju ponownie wygrały policzanki i to one awansowały do turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski Kobiet, który następnie wygrały.

Po drugie, w interesie rzeszowianek jest doprowadzenie do sytuacji, w której Chemik nie zajmie drugiego miejsca w tabeli a „dopiero” trzecie. Wówczas podopieczne Ferhata Akbasa nie będą dysponowały przewagą własnego parkietu w półfinałowej rywalizacji najprawdopodobniej z E.Leclerc Moya Radomką Radom, co utrudniłoby im drogę do wielkiego finału, w którym widzi siebie Developres.

Po trzecie, ostatnie tygodnie są ekstremalnie intensywne dla zawodniczek z Pomorza Zachodniego. Od 12 lutego Jovanna Brakocević i spółka rozegrały aż 8 meczów, w tym turniej finałowy krajowego pucharu. Tym ostatnim spotkaniem była czwartkowa potyczka 1/4 finału Ligi Mistrzyń CEV z VakifBankiem w Stambule. Pisząc krótko, mało czasu na regenerację i trening, co nie sprzyja budowaniu formy. Do tego dochodzą męczące podróże, jak ta ostatnia do Turcji. Kumulacja zmęczenia może odbić się na dyspozycji poszczególnych zawodniczek i zespołu.

Po czwarte, w zupełnie innej sytuacji jest Developres SkyRes, który od 12 lutego rozegrał cztery mecze, a w dniach 15-25 lutego miał czas zarówno na regenerację, jak i mocniejszy trening już pod kątem play-offów. Widać to było w Bydgoszczy i Wrocławiu, gdzie faworytki męczyły się z zespołami spoza TOP8 w pięciosetówkach. Ta ostatnia potyczka rozgrywana była w poniedziałek, więc znowu sztab szkoleniowy miał czas na pełen mikrocykl przed hitową konfrontacją.

Po piąte, Developres miał ostatnio trochę problemów ze zdrowiem swoich siatkarek. Jednak już od 3 marca Fidon-Lebleu i Lazić są w treningu, więc jest spora szansa, że Antiga nie będzie musiał się ratować ustawieniem na dwie wieże, z atakującymi Rasińską i Van Ryk w wyjściowym zestawieniu, choć i ono, jeśli je dopracować, mogłoby być ciekawe ze względu na siłę ognia.

Reasumując, jak widać powyżej poza moją intuicją jest też kilka mocniejszych i słabszych argumentów za tym, że poniedziałkowy hit to wcale nie musi być spacerek dla przyjezdnych. Jak będzie, zobaczymy późnwym wieczorem.

TUAURON Liga: Siatkarskie typy na poniedziałek 8 marca

Dziś próbuję zagrać przeciw prostej logice „Chemik wygra gładko, bo musi wygrać, a dla Developresu to mecz o nic, więc pewnie odpuszczą”. Misja: oszukać przeznaczenie. Szukam największego największego value, może poszczęści się na finiszu fazy zasadniczej. Ale dodałem też jedną mniej ryzykowną opcję.

W normalnych okolicznościach kursy na ten mecz byłyby typowym fifty-fifty, czyli w polskich realiach mniej więcej @1,85-@1,85. Tymczasem średnia na dziś to mniej więcej @2,45-@1,50. Podobnie jest z zakładem na over setów. Na 3,5+ byłoby +-@1,35 a jest blisko @1,50. Na tie-break nie uświadczylibyśmy więcej niż @2,50 a jest nawet @3,20. Tymczasem aż 7 z 8 ostatnich meczów między tymi drużynami kończyło się w pięciu setach, w tym cztery poprzednie!

MeczTypKursBukWyniki
Developres – Chemik12,50SuperBet3:1
Liczba setów4,5+3,20STS4
Liczba setów3,5+1,47BetClic4
Prognozy: 5/10; 4/10; 7/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.

5 / 5. Ocen: 5

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.