Europejskie puchary: Łódzkie kluby pożegnały się z rozgrywkami!

Środa 1 marca 2023 roku nie należała do udanych dla siatkarek z Łodzi. Zarówno Grot Budowlani, jak i ŁKS Commercecon, przegrały swoje rewanżowe pojedynki i pożegnały się z tegoroczną edycją zmagań w europejskich pucharach.

Fot.: Piotr Sumara/PLS (materiały prasowe)

ŁKS Commercecon Łódź odpadł z Ligi Mistrzyń 2022/23

Pomimo szalenie ambitnej postawy w rewanżowym spotkaniu baraży o awans do 1/4 finału Ligi Mistrzyń CEV, „Łódzkie Wiewióry” nie zdołały odwrócić losów rywalizacji z broniącym tytułu VakifBankiem Stambuł. ŁKS w dwumeczu z tureckim potentatem nie ugrał nawet jednego seta, ale sama gra była dużo lepsza niż wskazywałyby na to wyniki. Zwłaszcza, jeśli uwzględni się cały kontekst, czyli między innymi kontuzję podstawowej środkowej łodzianek, Klaudii Alagierskiej.

ŁKS w pierwszym spotkaniu był w stanie przeciwstawić się Turczynkom tylko w trzecim secie, ale już w rewanżu na terenie rywala był wymagającym przeciwnikiem na dystansie całego pojedynku, co widać doskonale po samych wynikach: 23:25, 26:28, 23:25.

VakifBank Stambuł vs ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:23, 28:26, 25:23)

VakifBank: Ogbogu (8), Egonu (16), Gabi (6), Gulubay (3), Bajema (13), Gunes (1), Aykac (libero) oraz Ozbay (1), Karutasu (5), Cebecioglu (4), Akbay oraz Acar (libero)
ŁKS: Gryka (5), Witkowska (5), Diouf (23), Górecka (10), Ratzke, Scuka (6), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk (1), Gajer, Piasecka (2)

Jak widać po statystykach, atakująca łodzianek Valentina Diouf skradła show swojej rodaczce i jednej z najlepszych atakujących świata, Paoli Egonu. To niestety nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa przez ŁKS, który tym samym pożegnał się z rozgrywkami Ligi Mistrzyń CEV w sezonie 2022/23.

Grot Budowlani Łódź wyeliminowani z Pucharu CEV

Losów ćwierćfinałowej rywalizacji nie udało się odwrócić również siatkarkom Grot Budowlanych Łódź, które przed tygodniem przegrały w Rumunii 0:3 w pierwszym meczu w 1/4 finału. W rewanżu też musiały uznać wyższość rywalek, ale dopiero po tie-breaku. Postawa łodzianek może cieszyć, ale wynik już nie, bo oznacza koniec europejskiej przygody drugiej z łódzkich ekip.

Grot Budowlani Łódź vs CS Volei Alba Blaj 2:3 (25:21, 23:25, 22:25, 25:21, 10:15)

Budowlani: Polak, Pol (10), Durul (18), Kazała (19), Fedusio (9), Sobolska (6), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Kukulska (2), Kąkol (7), Gawlak (4)
CS Volei: Dymitrowa (22), Kocić (8), Ioan (5), Milenković (14), Russu (25),Mirković (3), Cojocaru (libero) oraz Axinte (1), Kossanyiova (3), Ispas (libero)

W czwartek 2 marca 2023 roku w akcji na europejskich parkietach zobaczymy dwa inne zespoły polskiej TAURON Ligi siatkarek. Grupa Azoty Chemik Police zagra na wyjeździe z Fenerbahce Opet Stambuł (2:3 w pierwszym meczu), a Developres BELLA DOLINA Rzeszów podejmie Volero Le Cannet (0:3). Więcej o tych meczach na portalu Sport1!

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.