EuroVolley 2019: Czas na wielki finał i mecz o brąz! (Typy i analizy)

W niedzielę 8 września CEV Mistrzostwa Europy 2019 w piłce siatkowej kobiet przejdą do historii. To właśnie tego dnia w Ankarze rozegrane zostaną mecze o złoto i brąz. Po trzech tygodniach turnieju ciężko napisać coś odkrywczego, więc tym razem zapraszamy na naprawdę krótkie opisy obu meczów, które będą rewanżami za potyczki w fazie grupowej.

EuroVolley 2019: Czas na wielki finał i mecz o brąz! (Fot.: CEV)

Polska vs Włochy

W łódzkiej Atlas Arenie polsko-włoski pojedynek niespodziewanie wygrały podopieczne Jacka Nawrockiego, które pokonały Azzurrre po tie-breaku.

Czy szans na powtórkę w niedzielę są duże? Niezbyt, bo Italia pomimo swoich problemów dysponuje obecnie jednak większym potencjałem. Niemniej dla nich mecz o brąz jest marną nagrodą pocieszenia po porażce o wielki finał z Serbkami (1:3). Dla nas mimo porażki 1:3 z Turcją to nagroda za cały ten sezon reprezentacyjny.

Tak różne podejście może mieć spory wpływ na przebieg spotkania i jestem niemal przekonany, że przełoży się co najmniej na seta dla naszych dziewczyn, które potrafiły urwać Włoszkom dwie partie również w Siatkarskiej Lidze Narodów 2019.

Patrząc szerzej, cztery ostatnie mecze pomiędzy Polską a Włochami kończyły się tie-breakiem, a ten piąty trwał cztery sety. Zdziwimy się, jeśli jutro zabawa zakończy się w trzech setach na naszą niekorzyść.
Transmisja na żywo w Internecie: Polska vs Włochy

Cashback na start w BetClic

Turcja vs Serbia

Za Turczynkami w wielkim finale, gdzie zmierzą się z Serbią (aktualnym mistrzem świata z minionego roku i wciąż aktualnym mistrzem Starego Kontynentu), przemawia tylko atut własnego boiska i związanym z nim fanatyczny doping miejscowych fanów.

Patrząc od strony sportowej, praktycznie wszystko przemawia za Serbią, która ograła już Turcję w Ankarze podczas fazy grupowej. Potrzebowała do tego wówczas czterech setów i podobnego obrotu spraw spodziewam się w niedzielę.

Zwłaszcza, że podopieczne Zorana Terzicia mają patent na Turcję, z którą wygrywały gładko, bo 3:0, również podczas Mistrzostw Europy w 2017 i 2015 roku. Nie ma w tym żadnego przypadku.

Z tego też powodu uważamy, że jutro nie należy spodziewać się niespodzianki. Być może zespół Giovanniego Guidettiego zawiesi wysoko poprzeczkę, ale koniec końców to Serbki powinny być górą.

Przede wszystkim dzięki fantastycznej grze w bloku oraz Tijanie Bosković, która rzadko zawodzi w najważniejszych meczach. Dodajmy do tego obrzymie doświadczenie innych liderek i mamy przepis na sukces.
Transmisja na żywo w Internecie: Turcja vs Serbii

Betfan kod promocyjny
MeczTypKursBuk
Włochy – Polska140,5+1.50Fortuna
Turcja – Serbia2 1.42STS

Prognozy: 7/10, 8/10.


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.