EuroVolley 2019: Czternastu wybrańców Vitala Heynena powalczy o tytuł! (Typy długoterminowe i analiza)

W środę 11 września, a więc w przededniu startu Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn, Vital Heynen ogłosił nazwiska czternastu swoich wybrańców, którzy powalczą o medale tej imprezy. Czy ta sztuka im się uda?

EuroVolley 2019: Czternastu wybrańców Vitala Heynena! (Fot.: FIVB)

Powołania Heynena

Z szesnastoosobowej ekipy skreśleni zostali atakujący Bartosz Kurek i przyjmujący Bartosz Kwolek, którzy tym samym nie wystąpią w turnieju finałowym EuroVolley 2019, ale wciąż mają szansę na udział w październikowym Pucharze Świata, który będzie dla naszej drużyny ostatnim akordem sezonu reprezentacyjnego. Pierwszy z nich przegrał wyścig z czasem, bo nie zdołał dojść do optymalnej formy po operacji. Drugi przegrał rywalizację na pozycji z Arturem Szalpukiem i Aleksandrem Śliwką.

Kadra Polski na EuroVolley 2019:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Łokomotiw Nowosybirsk), Marcin Komenda (Asseco Resovia Rzeszów). Atakujący: Dawid Konarski (Jastrzębski Węgiel), Maciej Muzaj (Gazprom-Jurga Surgut). Środkowi: Mateusz Bieniek (Cucine Lube Civitanova), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Jakub Kochanowski (PGE Skra Bełchatów), Piotr Nowakowski (ONICO Warszawa). Przyjmujący: Michał Kubiak (Panasonic Panthers Hirakata), Wilfredo Leon (Sir Safety Perugia), Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Aleksander Śliwka (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle). Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa).

Na ogół drugi rok pracy selekcjonera z reprezentacją Polski był tym zdecydowanie gorszym niż debiutancki, ale i temu prawidłu zaprzeczył Vital Heynen, który de facto trzecią i czwartą szóstką wywalczył brąz Siatkarskiej Ligi Narodów 2019, a później już z pierwszą drużyną zapewnił nam w wielkim stylu awans na Igrzyska Olimpijskie, które w przyszłym roku zagoszczą w Tokio.

Betfan kod promocyjny

Typ długoterminowy na EuroVolley 2019

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej, na których Biało-Czerwoni wypadali ostatnio fatalnie, zajmując dziesiąte, piąte i dziewiąte miejsce, nie są w tym rokiem priorytetem, ale trudno, żeby nie wymagać od aktualnych mistrzów świata medalu. Zwłaszcza, że w międzyczasie zespół został wzmocniony najlepszym siatkarzem globu, Wilfredo Leonem.

Zresztą nikt nie zamierza się krygować. Zarówno sam Heynen, jak i Michał Kubiak, który jest kapitanem reprezentacji Polski nie owijają w bawełnę. Pierwszy mówi wprost, że brak medalu będzie rozczarowaniem. Drugi stwierdza, że celuje w złoto.

Sprzyja temu drabinka. Wygranie grupy na pierwszym etapie powinno być w zasadzie formalnością. Naszymi rywalami będą bowiem sami przeciętniacy tj. Estonia, Czarnogóra, Ukraina, Czechy i Holandia. Komplet zwycięstw oczekiwany i prawdpodobny, ale warto pamiętać, że poziom europejskiej siatkówki jest bardzo wyrównany, więc na przestrzeni całego turnieju może być sporo niespodzianek.

W 1/8 finału powinien na nas czekać rywal pokroju Słowacji lub Hiszpanii, więc tu również nie powinno być większych problemów z awansem. Schody mogą się zacząć od ćwierćfinałów, gdzie możemy trafić na Niemców w mocnym zestawieniu lub pogrążonych w kryzysie Serbów. Ale to w dalszym ciągu nie są obecnie ekipy z tego ścisłego topu.

Cashback na start w BetClic

Z tymi, jeśli drabinka nie zostanie wywrócona do góry nogami przez liczne awanse gospodarzy (Francja, Słowenia, Belgia i Holandia), którzy muszą grać u siebie, spotkamy się dopiero w strefie medalowej. Mowa przede wszystkim o Rosjanach, ale też Włochach czy Francuzach.

Podchodząc na chłodno do sprawy, w formie naprawdę nie mamy kogo się bać. To nas powinni bać się inni. Zważywszy jednak na mnogość znaków zapytania, warto rozważyć naszym zdaniem dwie opcje. Jedną dużo bardziej ryzykowną, ale z olbrzymim value oraz drugą z niższym kursem, ale pewniejszą.

MeczTypKursBuk
Złoto:Polska5,00BetClic
Medal:Polska1,55BetClic

Prognozy: 3/10, 7/10.
„Raz, dwa, trzy”, czyli siatkarska promocja eTOTO.


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.