EuroVolley 2019 (Dzień IV): Holenderki i Rosjanki przed szansą na kolejne zwycięstwa (Typy i analizy)

Poniedziałek 26 sierpnia to czwarty dzień rywalizacji w turnieju finałowym CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet, które rozgrywane są od piątku w czterech krajach Starego Kontynentu. Dziś pod lupę wzięliśmy konfrontacje z udziałem Holenderek i Rosjanek, czyli faworytek do medali.

EuroVolley 2019 (Dzień IV): Holenderki i Rosjanki przed szansą na kolejne zwycięstwa (Fot.:FIVB)

Rosja vs Niemcy

Rosjanki i Niemki, które swoje mecze w pierwszej fazie turnieju rozgrywają na Słowacji, mają na swoim koncie komplet zwycięstwa. Sborna ograła bez straty seta Białorusinki i Szwajcarki, a reprezentacja naszego zachodniego sąsiada Szwajcarki do zera i Hiszpanki w czterech partiach. Lepsze wrażenie w tych dwóch pierwszych spotkaniach wywarły na nas Gonczarowa i spółka, więc nie spodziewamy się dziś niespodzianki, jaką byłaby z pewnością porażka dziewczyn ze wschodu. O tym jak niewygodnym rywalem dla Niemek są Rosjanki najlepiej świadczy historia bezpośrednich pojedynków w ostatniej dekadzie. Rosja wygrała aż 11 z 12 takich pojedynków. Niemcy co prawda zwyciężyły w jednym z tegorocznych starć, w Siatkarskiej Lidze Narodów, ale ich dzisiejsze rywalki grały wówczas w mocno rezerwowym zestawieniu.
Transmisja na żywo w Internecie: Rosja vs Niemcy

Darmowy zakład w Fortunie!
Darmowy zakład w Fortunie!

Holandia vs Chorwacja

Oranje znalazły się w najlepszej czwórce zarówno ostatnich Igrzysk Olimpijskich, jak i Mistrzostw Świata oraz wywalczyły srebrne medale dwóch ostatnich Mistrzostw Europy. Trudno więc nie zaliczyć ich do grona największych faworytów EuroVolley 2019. Zwłaszcza, że imprezę zaczęły od dwóch pewnych wygranych. Bez straty seta pokonały Rumunki i Azerki, które z kolei pokonały 3:2 Chorwację. Reprezentacja bałkańskiego kraju, pomimo niezłego potencjału zawodniczego, od lat jest tylko zlepkiem indywidualności. Nie inaczej wygląda to obecnie, więc trudno wróżyć im dzisiaj sukces w konfrontacji z Holenderkami, które wygrały wszystkie cztery bezpośrednie starcia rozgrywane od 2015 roku, tracąc w nich zaledwie jednego seta. Spodziewam się szybkiego meczu zakończonego wygraną faworytek w stosunku 3:0 i różnicą wielu małych punktów.
Transmisja na żywo w Internecie: Holandia vs Chorwacja

MeczTypKursBuk
Rosja – Niemcy11.32Fortuna
Holandia – Chorwacja1 (-15,5)1.65Milenium

Prognozy: 9/10, 6/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.