EuroVolley 2019 (Dzień VI): Polska kontra Belgia w hicie dnia! (Typy i analiza)

Tak naprawdę dopiero dziś dla polskich siatkarek rozpoczyna się poważne granie podczas CEV Mistrzostw Europy 2019. Naszymi rywalkami będą Belgijki, a mecz ten zaplanowano na godzinę 17:30.

EuroVolley 2019 (Dzień VI): Polska kontra Belgia w hicie dnia! (Fot.: CEV)

Polska vs Belgia

Mecz Polek z Belgijkami jest starciem, które tak naprawdę zadecyduje o tym, która z tych dwóch ekip zajmie (co najmniej) drugie miejsce w grupie „B”. Teoretycznie Biało-Czerwone mają jeszcze szanse nawet na pierwszą pozycję, ale z Włoszkami, które są aktualnymi wicemistrzyniami świata, będzie bardzo trudno wygrać. Ewentualne zwycięstwo byłoby miłym bonusem.

W latach 2014-2016 belgijska reprezentacja była na fali, a nasza w dołku. Dzisiejsze rywalki lały nasze dziewczyny regularnie, wygrywając aż pięć z sześciu bezpośrednich spotkań, z czego cztery za trzy punkty. W tym tak istotne, jak w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata (0:3) czy igrzysk olimpijskich (1:3). Teoretycznie to nieodległa przeszłość, ale od tamtego czasu naprawdę dużo się pozmieniało. W obu ekipach.

Polska drużyna narodowa była przez ostatnie lata konsekwentnie budowana praktycznie od podstaw, głównie w oparciu o młode zawodniczki. Pomału zaczyna to procentować, co jak na dłoni widać w tym sezonie. Najpierw awans do Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów 2019, a potem interkontynentalny turniej kwalifikacyjny, w którym długimi momentami nasze siatkarki były równorzędnymi rywalkami dla Serbek, aktualnych mistrzyń świata.

Betfan kod promocyjny

Belgia boryka się obecnie z tymi samymi problemami, co nasza reprezentacja w latach 2014-2016. Z gry w kadrze zrezygnowały z różnych powodów liderki, które spokojnie znalazłyby jeszcze miejsce w wyjściowej szóstce. Mowa przede wszystkim o atakujące Van Hecke oraz przyjmujących Leys i Rousseaux, ale też środkowych Aelbrecht i Heyrman czy libero Courtois. De facto na EuroVolley 2019 Belgia gra więc drugim garniturem, za wyjątkiem rozgrywającej i być może przyjmującej Herbots.

Z zespołem w takim składzie personalnym Biało-Czerwone miałyby gigantyczny problem. Z tym obecnym powinny sobie poradzić. Widać to zresztą po wynikach bezpośrednich starć w latach 2017-2019. W tym roku Polska wygrywała 3:1 (+8) i 3:0 (+11). Rok temu 3:1 (+13). Jeszcze rok wcześniej udało się wygrać oba sparingi (3:2 i 3:0).

Dodajmy do tego atut własnego boiska, który będzie dziś stał po stronie podopiecznych Jacka Nawrockiego oraz lepszą postawę Biało-Czerwonych w dotychczasowych potyczkach w EuroVolley 2019. Typy na naszą reprezentację stają się oczywiste. Robotę powinna zrobić nasza zagrywka i blok.

Typujemy, że polskie siatkarki nie oddadzą dziś rywalkom więcej niż jednego seta i że wygrają dość przekonująco, jeśli chodzi o małe punkty. Belgia jest obecnie półkę niżej od Niemek, które regularnie ogrywamy, więc każde inne rozstrzygnięcie będzie niespodzianką.

MeczTypKursBuk
Polska – Belgia1 (-8,5)1.53BetFan
Polska – Belgia1 (-1,5)1.52STS

Transmisja na żywo w Internecie: Polska vs Belgia
Prognozy:
6/10, 6/10.


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.