EuroVolley 2019 [M]: Francja vs Włochy truskawką na ćwierćfinałowym torcie! (Typ i analiza)

Dzień po emocjach związanych z meczami Polska- Niemcy i Słowenia – Rosja, we wtorek 24 września, na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej mężczyzn czekają nas pojedynki Francuzów z Włochami i Serbów z Ukraińcami. Zwłaszcza to pierwsze starcie zapowiada się na arcyciekawe.

EuroVolley 2019 [M]: Francja vs Włochy truskawką na ćwierćfinałowym torcie! (Fot.: CEV)

Francja vs Włochy

Francusko-włoski ćwierćfinał będzie rewanżem za starcie w fazie grupowej, z którego zwycięsko wyszli „Trójkolorowi”, którzy ograli Azzurrich w stosunku 3:1. Czy można spodziewać się powtórki z rozrywki?

Wiele na to wskazuje, bo mecze 1/8 finału pokazały stabilną formę obu ekip. Żadna z nich nie poszła znaczącą w górę, więc w zasadzie można spodziewać się bardzo podobnego pojedynku, a jeśli tak, to więcej atutów po swojej stronie mają mimo wszystko podopieczni Laurenta Tillie.

Po pierwsze i najważniejsze, atut własnego boiska, który w siatkówce jest nie do przecenienia. Widać to praktycznie na każdej wielkiej imprezie czy chociażby podczas kwalifikacji olimpijskich, gdzie często bywa on decydujący.

Po drugie, Francuzi grają podczas EuroVolley 2019 po prostu lepszą siatkówkę. Widać, że pomimo niepowiedzeń w Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów udało im się odbudować i znowu grają tak dobrze, jak nas w ostatnich latach do tego przyzwyczaili.

Betfan kod promocyjny

Po trzecie, „Trójkolorowi” mają szerszy skład. Zmiennicy i to praktycznie na każdej pozycji wnoszą zdecydowanie więcej do gry, często podnosząc jej poziom, a nie obniżając. To przy zaciętym pojedynku również może mieć swoją wymowę.

Oczywiście nie będzie to najprawdopodobniej jednostronne starcie, bo Włochów nie można pod żadnym pozorem lekceważyć. Zwłaszcza, że podczas ME 2019 grają w składzie z Juantoreną, Gianellim czy Zajcewem, ale mają też swoje problemy, który nie pozwalają pokazać im pełni potencjału.

Nie zamierzamy szukać tu kwadratowych jaj, typ na zwycięstwo Francuzów bez żadnych udziwnień w postaci handicapów setowych czy punktowych, wydaje się tutaj optymalnym. Pod uwagę można by brać jeszcze over setowy, ale do niego nie mamy już wielkiego przekonania.

MeczTypKursBuk
Francja – Włochy11,50BetFan

Prognoza: 7/10.
Transmisja na żywo w Internecie: Francja vs Włochy
Aktualne promocje bukmacherskie: „Raz, dwa, trzy” eTOTO
(kod promocyjny: „BETONLINE„).


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.