EuroVolley 2019 [M]: Polscy siatkarze na autostradzie do strefy medalowej!

W czwartek 19 września rozegrane zostały ostatnie spotkania fazy grupowej siatkarskich Mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii rozgrywane są w aż czterech różnych krajach i w gronie aż 24 drużyn narodowych. Biało-Czerwoni przez tę fazę zmagań przeszli jak burza i w sobotę powalczą o ćwierćfinał imprezy z Hiszpanami.

EuroVolley 2019 [M]: Polscy siatkarze na autostradzie do strefy medalowej! (Fot.: CEV)

Przypominamy, że podopieczni Vitala Heynena, który w pierwszej części EuroVolley dał sporo pograć całej czternastce zawodników, w pięciu spotkaniach fazy grupowej stracili zaledwie jednego seta i to w inauguracyjnej konfrontacji z Estonią, którą w wyjściowym składzie rozpoczęło wielu nominalnych dublerów.

Był to zresztą jedyny z pięciu meczów, w ramach którego jakikolwiek rywal zdobył przeciwko nam co najmniej 20 punktów. Żadnemu z pozostałych ta sztuka się nie udała, co pokazuje w jak znakomitej dyspozycji są nasi siatkarze.

Trzeba bowiem pamiętać, że w naszej grupie może nie było europejskich potęg, ale Holendrzy czy Ukraińcy potrafili w przeszłości napsuć trochę krwi faworytom z topu. Ponadto zlaliśmy Czechów i Czarnogórców.

Oczywiście nie jest to powód do popadania w euforię, ale warto docenić. Dzięki tak dobrej postawie w fazie grupowej mamy autostradę do strefy medalowej. Na naszej drodze staną bowiem słabi Hiszpanie, a następnie lepszy z pary Holandia – Niemcy.

Kod na cashback w BetClic

Żadnego z tych rywali nie można lekceważyć, bo w sporcie już nie do takich niespodzianek dochodziło, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Biało-Czerwoni w następny weekend powalczą w Paryżu o medale EuroVolley 2019.

Zdecydowanie więcej emocji powinny dostarczyć nam rywalizacje w trzech pozostałych ćwiartkach turniejowej drabinki. Rosjan czeka bój o półfinał z Bułgarami lub Słoweńcami, Francuzów najprawdopodobniej z Włochami, a Serbów najpewniej z Belgią.

Będzie się działo! Ale dopiero w sobotę i niedzielę. Piątek jest bowiem dniem przerwy. Nie tylko od ME 2019, ale też Pucharu Świata siatkarek, które na japońskie parkiety powrócą dopiero w niedzielny poranek.

Po typy na obie te imprezy zapraszamy na bloga w piątkowe popołudnie lub w sobotni poranek. Jednocześnie przypominamy o naszych propozycjach długoterminowych zakładów na Polskę w EuroVolley2019, które pozostają aktualne.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.