EuroVolley 2019 [M]: Polska kontra Słowenia w boju o wielki finał Mistrzostw Europy! (Typy i analiza)

Po dwóch dniach przerwy polscy siatkarze wracają na parkiet, żeby w Lublanie powalczyć o udział w meczu o złoty medal CEV Mistrzostw Europy 2019. Rywalem Biało-Czerwonych będzie drużyna gospodarza. Początek o godzinie 20:30.

EuroVolley 2019 [M]: Polska kontra Słowenia w boju o wielki finał Mistrzostw Europy! (Fot.: CEV)

Polska vs Słowenia

Jesteśmy już na finiszu EuroVolley 2019, do rozegrania został już tylko cztery spotkania, więc nie będziemy szeroko rozpisywać się o obu drużynach, bo po ponad dwóch tygodniach rywalizacji… wszyscy wszystko wiedzą.

Bukmacherzy tradycyjnie zaniżyli kursy na faworyta, którym są oczywiście Biało-Czerwoni, bo mają świadomość, że gracze będą i tak masowo typować właśnie w stronę podopiecznych Vitala Heynena. My w tę pułapkę nie zamierzamy wchodzi, bo value nie ma w tym żadnego. O zakład z handicapem punktowym -1,5 można by się pokusić przy kursie @1,40 lub wyższym. Linie handicapu punktowego też za wysokie (akceptowalne dla nas od poziomu -8,5).

Na szczęście mamy zakład na zawodników i tutaj są dwie perełki. Pierwszą i tą z największym value jest zakład na to, że Wilfredo Leon będzie najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. Najlepszy siatkarz świata wszedł w buty lidera naszej reprezentacji z marszu, więc powinien punktować w tempie średnio 5-6 punktów na set. Raczej nikt nie powinien wytrzymać takiego tempa. Ani koledzy z zespołu, ani ci z drugiej strony siatki.

Cashback na start

Co nie zmienia faktu, że linia ustawiona dla Macieja Muzaja, podstawowego atakującego naszej drużyny narodowej, na poziomie 7,5 punktu wydaje się być bardzo atrakcyjna. Jest tak niska, bo Muzaj zdobył tylko 7 oczek przeciwko Niemcom. Co ciekawe, w samym pierwszym secie było ich aż 5, ale potem nasz „młot” został wsadzony do zamrażarki przez Fabiana Drzyzgę. We wcześniejszych meczach o podobnym ciężarze gatunkowym ciułał jednak po 10, więc dziś spodziewam się podobnego wyniku, czyli punktowania średnio 3 razy na set.

Trzecim zakładem wartym dostrzeżenia jest ten na pojedynek punktowy Klemena Cebulja z Michałem Kubiakiem. Obaj są przyjmującymi, ale ten pierwszy jest w swoim zespole tym bardziej ofensywnym. U nas Kubiak zabezpiecza przyjęcia i rzadko zdobywa więcej niż 3 punkty na set. Cebulj miewa miecze, że kręci się średnio około 5 na set. Poniżej 3 raczej nie schodzi. Można też ewentualnie spróbować Cebulja z Bieńkiem, ale już po słabszym kursie.

Na koniec jeszcze dwa zdania o samym meczu, nie zapowiada się na spacerek, ale to my jesteśmy faworytem. Może stracimy seta, a w innym się pomęczymy. Przy słabszej dyspozycji może dojść nawet do tie-breaka, ale koniec końców, tak na 90%, to my powinniśmy być górą.

MeczTypKursBuk
Polska – SłoweniaMuzaj 7,5+1,58BetClic
Najlepiej punktującyLeon2,15BetClic
Kubiak – Cebulj21,84STS

Prognozy: 8/10, 7/10, 6/10.
Transmisja na żywo w Internecie: Polska vs Słowenia
Aktualne promocje bukmacherskie: „Raz, dwa, trzy” eTOTO
(kod promocyjny: „BETONLINE„).


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.