EuroVolley 2019 [M]: Sobota z meczami 1/8 finału, w tym Polska vs Hiszpania! (Typy i analizy)

Sobota 21 września na siatkarskich parkietach będzie stała pod znakiem konfrontacji w ramach 1/8 finału CEV Mistrzostw Europy mężczyzn. Tego dnia rozegranych zostanie siedem z ośmiu spotkań, w tym pojedynek Polski z Hiszpanią.

EuroVolley 2019 [M]: Sobota z meczami 1/8 finału, w tym Polska vs Hiszpania! (Fot.: CEV)

Polska vs Hiszpania

W starciu zwycięzcy grupy „D” z czwartą drużyną grupy „B” faworyt może być tylko jeden i są nim oczywiście Biało-Czerwoni, którzy idą przez turniej jak burza, rozkręcając się z meczu na mecz.

Ok, naszej grupie z pewnością było bliżej do miana „grupy śmiechu” niż „grupy śmierci”, ale i tak warto docenić wygranie wszystkim spotkań za komplet punktów oraz stratę zaledwie jednego seta. Zwłaszcza, że nie brakowało rotacji, dzięki którym wszyscy zawodnicy z czternastki spędzili znaczącą liczbę minut na parkiecie, co może zaowocować w decydujących rundach.

Mało tego, nikt poza Estonią, która urwała nam wspomnianą powyżej partię na inaugurację turnieju, nie dobił nawet do 20 oczek w secie granym przeciwko nam, Nawet Holendrzy, którzy grają u siebie i ostatecznie zajęli drugą pozycję w naszym zestawieniu.

Pisząc wprost, polska drużyna narodowa nie przez przypadek wygrała dwa ostatnie turnieje Mistrzostw Świata oraz bez trudu awansowała na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Jesteśmy obecnie globalną potęgą i nie musimy nikogo się bać. To nas powinni bać się inni.

Cashback na start

Oczywiście będąc świadomym własnej siły nikogo nie można lekceważyć, bo sport lubi niespodzianki i strącanie z piedestału. To chyba jednak nam nie grozi. Trener Vital Heynen i kapitan Michał Kubiak trzymają zespół w ryzach, świadomi celu, więc powinno być dobrze.

„Dobrze” w odniesieniu do konfrontacji z Hiszpanią oznacza łatwą wygraną. Najlepiej bez straty seta i wysoko w małych punktach. Taki też rezultat typujemy. Nie widzimy żadnych argumentów, które miałyby przemawiać za naszymi rywalami.

Hiszpania to typowy europejski przeciętniak, z tych słabszych. Widać to po wynikach z pierwszej fazy, gdzie ponieśli trzy porażki, pokonując jedynie po tie-breaku słabą Austrię oraz 3:1 Niemców, którzy wyraźnie się oszczędzali.

Od Belgów i Serbów dostali już solidne lanie, choć tym drugim zdołali urwać jednego seta. Wynikało to jednak z rozkojarzenia Plavich, którzy trzy kolejne wygrywali już bardzo pewnie.
Transmisja na żywo w Internecie: Polska vs Hiszpania

Francja vs Finlandia

Kolejnym spotkaniem, które wzięliśmy pod lupę jest konfrontacja Francuzów z Finami. jej zdecydowanym faworytem jest główny gospodarz EuroVolley 2019, czyli „Trójkolorowi”.

Podopieczni Laurenta Tillie również nie ponieśli porażki w fazie grupowej, ogrywając wszystkich przeciwników za komplet punktów. Podobnie jak Biało-Czerwoni stracili tylko jednego seta i to nie z byle kim, bo podczas pojedynku z Włochami, którzy zaliczani są do wąskiego grona faworytów do medali.

„Trójkolorowi” grają obecnie znacznie lepiej niż było to w Siatkarskiej Lidze Narodów 2019. Patrząc na samą jakość gry można umieścić ich obok Polaków a przed Rosjanami, którzy miewali więcej słabszych momentów. Tak czy inaczej, absolutny top.

Betfan kod promocyjny

Finowie z kolei nie pokazali dotychczas nic wielkiego. W efekcie zajęli dopiero czwarte miejsce w grupie i mają nikłe szanse na awans do ćwierćfinału Mistrzostw Europy 2019. Trudno za sukces uznać pokonanie Macedonii Północnej czy nawet Turcji oraz porażkę z Białorusią po tie-breaku.

To już nie ta Finlandia, która biła się o medale europejskiego czempionatu. Dobitnie pokazały to przegrane potyczki ze Słowenia (1:3) i Rosją (0:3), przegrywane nie tylko za zero punktów, ale też wyraźnie, jeśli chodzi o małe oczka (-17 i -13).

W sobotę spodziewamy się jeszcze wyraźniejszego pogromu ze strony Francuzów, którzy po kilku słabszych miesiącach znowu pokazują siatkówkę, za którą ich kochamy. Dodajmy do tego atut własnego boiska i wiemy w zasadzie wszystko.
Transmisja na żywo w Internecie: Francja vs Hiszpania

Inne mecze 1/8 finału

Po rozszerzeniu formuły turnieju finałowego EuroVolley 2019 aż do 24 ekip większość meczów 1/8 finału powinna być jednostronna. Bez większego trudu swoje pojedynki powinni wygrać również Rosjanie, Włosi i Serbowie. Tutaj nie szukalibyśmy kwadratowych jaj, czyli typów w stronę underdogów.

Podobnie w przypadku pojedynku Belgów z Ukrainą. Na neutralnym terenie może nasi wschodni sąsiedzi mogliby pokusić się o niespodziankę, ale na terenie rywala niesionego dopingiem wydaje się to mało prawdopodobne.

Największe znaki zapytania są przy konfrontacjach Holendrów z Niemcami oraz Słoweńców z Bułgarami. W pierwszym przypadku wydaje nam się, że atut własnego boiska może okazać się niewystarczający. W drugim faworyta widzimy w gospodarzach, ale Bułgarzy nie są bez szans. Szukalibyśmy jakiegoś overa. W pierwszym przypadku handicapu dodatniego na naszych zachodnich sąsiadów.

MeczTypKursBuk
Polska – Hiszpania138,5-1,52BetClic
Francja – Finlandia1 (-16,5)1,53BetFan

Prognozy: 7/10.
Aktualne promocje bukmacherskie: „Raz, dwa, trzy” eTOTO (kod promocyjny: „BETONLINE„) oraz „Siatkarski Bezpiecznik” Fortuny.


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.