EuroVolley 2019 (Półfinały): Czas na walkę o wielki finał Mistrzostw Europy! (Typy i analizy)

Po dwóch dniach przerwy na parkiety wrócą siatkarki rywalizujące o medale europejskiego czempionatu. Do rozegrania zostały już tylko cztery mecze. W sobotę czekają nas półfinały, w których zmierzą się Włoszki z Serbkami i Turczynki z Polkami, dla których już sam awans do strefy medalowej jest olbrzymim sukcesem.

EuroVolley 2019 (Półfinały): Czas na walkę o wielki finał Mistrzostw Europy! (Fot.: CEV)

Turcja vs Polska

Dla podopiecznych Jacka Nawrockiego już sam awans do najlepszej czwórki jest wielkim sukcesem, jak napisaliśmy na wstępie, więc jutro Biało-Czerwone będą mogły zagrać na luzie. Turczynki będą natomiast pod dużą presją.

Czy to wystarczy, żebyśmy obejrzeli bardzo zacięty mecz, a koniec końców awans naszej reprezentacji do wielkiego finału Mistrzostw Europy po blisko 15 latach od ostatniego takiego wydarzeni? Nie wydaje nam się, żeby był to najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Podopieczne Giovanniego Guidettiego miały różne etapy podczas EuroVolley 2019. Były bliskie sensacyjnej porażki z Finkami w fazie grupowej i jeszcze bliższe odpadnięcia z imprezy na etapie 1/8 finału, kiedy to olbrzymie problemy sprawiły im Chorwatki.

Ostatecznie Turczynki wyszły z opresji pomimo, że przegrywały już 1:2 w setach. Ostatecznie udało doprowadzić się do tie-breaka i wygrać go po emocjonującej grze na przewagi.

Ten etap należy chyba jednak oddzielić grubą kreską od tego, co wydarzyło się w ćwierćfinale, w którym Turcja zagrała kosmiczną siatkówkę i odprawiła w trzech setach Holenderki wicemistrzynie ME z dwóch poprzednich edycji oraz ekipę, która była w czwórce na ostatnich MŚ i IO.

Nie ma pewności, że będą w stanie powtórzyć taki występ w sobotę, ale wiele na to wskazuje. Jeśli tak się stanie, to Polki mogą okazać się bezradne. Zwłaszcza, że tym razem będą pozbawione atutu własnego boiska i fantastycznego dopingu.

Optymizmem nie napawa również bilans bezpośrednich spotkań. Cztery ostatnie i aż osiem z ostatnich dziewięciu wygrywały reprezentantki Turcji. W tym te kluczowe w ramach ME 2017 i w kwalifikacjach olimpijskich.

W związku z tym wszystkim typujemy, że to Turcja wywalczy awans do wielkiego finału, ale nie musi być to dla faworyta spacerek. Liczymy, że mimo wszysyko B
Transmisja na żywo w Internecie: Turcja vs Polska

Cashback na start w BetClic

Serbia vs Włochy

W drugim, a tak właściwie to w pierwszym półfinale EuroVolley 2019 czeka nas powtórka z wielkiego finału zeszłorocznych Mistrzostw Świata, a więc starcie Serbek z Włoszkami. Tutaj wskazanie faworyta jest o niebo trudniejsze.

Patrząc tylko na grę obu drużyn większość pewnie wskaże na serbskie siatkarki, bo Włoszki miały podczas całego turnieju kilka potknięć, a jednym z nich była porażka z Polską w stosunku 2:3.

Z drugiej jednak strony Italia nie ustępuje Serbii, jeśli chodzi o potencjał ofensywny, a w elementach defensywnych jest ekipą znacznie lepszą. Tak naprawdę wszystko jednak zależy od dyspozycji dnia.

Tak naprawdę słabsza postawa Bosković bądź Egonu, które są liderkami swoich reprezentacji, może przesądzić o losach meczu. Tego przewidzieć się nie da, więc typowanie na zwycięstwo którejś z ekip odpuszczamy.

Zdecydowanie ciekawszą opcją wydaje się być zakład na over setowy. Kurs może i nie powala, ale prawdopodobieństwo jest naprawdę duże. Zwłaszcza, że żadne z pięciu spotkań o stawkę, jakie zostały rozegrane od poprzednich igrzysk olimpijskich, nie zakończyło się w trzech setach.
Transmisja na żywo w Internecie: Serbia – Włochy

Betfan kod promocyjny
MeczTypKursBuk
Turcja – Polska11.35Fortuna
Serbia – Włochy3,5+ 1.40BetFan

Prognozy: 8/10, 9/10.


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.