EuroVolley 2019: Znamy półfinalistów, Polki są w tym gronie!

Po raz pierwszy od dziesięciu lat reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet powalczy o medal wielkiej imprezy. Już w sobotę Biało-Czerwone zmierzą się z Turczynkami w 1/2 finału CEV Mistrzostw Europy 2019.

EuroVolley 2019: Znamy półfinalistów, Polki są w tym gronie! (Fot.: CEV)

Podopieczne Jacka Nawrockiego awans do strefy medalowej turnieju EuroVolley 2019 zapewniły sobie w środę, wygrywając w łódzkiej Atlas Arenie po tie-breaku z Niemkami. Spotkanie było emocjonujące i pełne zwrotów akcji, co widać nawet w wynikach poszczególnych setów, które wyglądały tak: 22:25, 25:16, 25:19, 17:25 i 15:11.

Bohaterką spotkania została zalewie 18-letnia Magdalena Stysiak. Nominalna atakująca, przestawiona przez sztab reprezentacji Polski na przyjęcie, zapisała na swoim koncie 22 punkty. Na ten dorobek złożyło się m.in. pięć asów serwisowych, w tym dwa w kluczowym momencie piątego seta.

Betfan kod promocyjny

Teraz Stysiak i spółka, jeszcze dziś, udadzą się do Ankary, gdzie rozegrana zostanie decydująca faza europejskiego czempionatu. O prymat na Starym Kontynencie poza nami i Turcją powalczą też reprezentacja Serbii i Włoch, a więc finaliści zeszłorocznych Mistrzostw Świata.

Warto przypomnieć, że Serbki w trzech setach odprawiły Bułgarki, Włoszki w czterech Rosjanki, a Turcja sensacyjnie nie straciła nawet seta z Holenderkami, które grały w wielkich finałach dwóch ostatnich edycji ME oraz były w czwórce MŚ i IO.

Półfinały rozegrane zostaną w piątek. Ten serbsko-włoski o godzinie 16:00, a polsko-turecki o 18:30. Typy i analizy na oba te spotkania pojawią się u nas najprawdopodobniej już jutro.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.