EuroVolley 2021: Polskie reprezentacje poznały grupowych rywali! (Grupy ME)

Póki co fani siatkówki żyją zmaganiami w rozgrywkach FIVB Volleyball Nations League 2021 i myślą o zbliżających się wielkimi krokami Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (23 lipca – 8 sierpnia). Ale już w drugiej połowie sierpnia i we wrześniu czekają nas Mistrzostwa Europy. W czwartkowe popołudnie poznaliśmy skład grup EuroVolley mężczyzn, kilka dni wcześniej odbyło się losowanie grup w turnieju siatkarek. Z kim zagrają reprezentacje Polski?

EuroVolley 2021: Polskie reprezentacje poznały grupowych rywali! (Grupy ME) [Fot.: CEV]

EuroVolley 2021 mężczyzn: Biało-Czerwoni poznali grupowych rywali

Podopiecznym Vitala Heynena już na pierwszym etapie zmagań przyjdzie się konfrontować między innymi z broniącymi tytułu Serbami, w barwach których zobaczymy wielu zawodników znanych z parkietów PlusLigi. Plavi, których zabraknie podczas turnieju olimpijskiego, często wymieniani są jako główny faworyt europejskiego czempionatu.

Przypominamy, że zmagania siatkarzy o prymat na Starym Kontynencie rozpoczną się 1 września, a zwieńczy je wielki finał, który zaplanowano na 19 września. Areną decydujących pojedynków będzie „mekka polskiej siatkówki”, czyli katowicki „Spodek”.

EuroVolley 2021 kobiet: Polki poznały przeciwniczki

Dla podopiecznych Jacka Nawrockiego, które nie wywalczyły olimpijskiej kwalifikacji, turniej finałowy EuroVolley jest imprezą docelową w 2021 roku. Główni faworyci przyjadą zmęczenie po rywalizacji w Tokio, więc jest szansa na sprawienie niespodzianki. Ale łatwo o to nie będzie, bo już w fazie grupowej zmierzymy się między innymi z Bułgarkami, Niemkami i Czeszkami.

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet rozpoczną się już 18 sierpnia, a zakończą 4 września. Polki będą bronić podczas nich czwartego miejsca wywalczonego dwa lata temu w Ankarze.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.