EuroVolleyM 2021 zakończone, sprawdź klasyfikację końcową!

Niedzielnymi meczami o brązowy i złoty medal zakończyliśmy zmagania w CEV Mistrzostwach Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn. Jak wygląda podium imprezy, która wieńczy tegoroczny sezon reprezentacyjny na Starym Kontynencie?

EuroVolleyM 2021 zakończone! Sprawdź klasyfikację końcową (Fot.: CEV Materiały prasowe)

Włoscy siatkarze najlepsi w Europie

Niedzielne mecze o medale EuroVolleyM 2021, w przeciwieństwie do sobotnich półfinałów, nie przyniosły niespodzianek. W obu wygrali faworyci wskazywani przez analityków legalnych firm bukmacherskich. Ci przewidzieli poniekąd nawet przebieg spotkań o złoty i brązowy medal.

W meczu o trzecie miejsce w CEV Mistrzostwach Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn Biało-Czerwonym dawano 75% szans na triumf i faktycznie Leon i spółka okazali się wyraźnie lepsi od broniących tytułu sprzed dwóch lat Serbów, zwyciężając 3:0 w setach i różnicą kilkunastu małych punktów. Tym samym polska drużyna narodowa nawiązała do wyniku osiągniętego podczas europejskiego czempionatu dwa lata temu.

W wielkim finale siatkarskich Mistrzostw Europy 2021 bukmacherzy dawali minimalnie więcej szans Włochom niż Słoweńcom i znowu trafili w punkt. Spotkanie było niezwykle zacięte, a o jego wyniku zdecydował dopiero tie-break, w którym lepsza okazała się Italia, której w odwróceniu losów pojedynku finałowego pomogli zmiennicy.

Złoto do Włochów, którzy po igrzyskach zmienili trenera i mocno odmłodzili drużynę narodową, to naprawdę duża niespodzianka i zarazem ogromny i w pełni zasłużony sukces. Wielka w tym zasługa rozgrywającego Simone Giannelliego. 25-latek, ze sporym doświadczeniem międzynarodowym został MVP całego turnieju.

EuroVolleyM 2021: Klasyfikacja końcowa

TOP 8 ME siatkarzy 2021:
1. Włochy
2. Słowenia
3. Polska
4. Serbia
5. Holandia
6. Niemcy
7. Rosja
8. Czechy

W nowy sezon reprezentacyjny, w którym czekają nas między innymi mistrzostwa świata i rozgrywana w nowej formule Siatkarska Liga Narodów, wkroczymy w przyszłym roku. Reprezentacja Polski już z nowym trenerem, bo Vital Heynen właśnie zakończył czteroletnią przygodę z naszą drużyną narodową.

Najbliższe miesiące na siatkarskich parkietach upłyną nam pod znakiem rywalizacji klubowej. Już w najbliższy piątek, meczem UNI Opole – Grupa Azoty Chemik Police, wystartują rozgrywki TAURON Ligi kobiet. Tydzień później na boisko wrócą zespoły rywalizujące w PlusLidze.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.