EuroVolleyW 2021: Polki zagrają w czwartek z Niemkami na inaugurację! (Zapowiedź i typy na 19 sierpnia)

Na środę 18 sierpnia zaplanowano dwa pierwsze mecze turnieju finałowego siatkarskich Mistrzostw Europy 2021 kobiet. Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz podczas EuroVolleyW rozegra w czwartek, a rywalkami Biało-Czerwonych będzie drużyna narodowa Niemiec. ME w siatkówce na żywo w Internecie!

EuroVolleyW 2021: Polki zagrają w czwartek z Niemkami na inaugurację! (Zapowiedź i typy na 19 sierpnia) [Fot.: CEV/materiały prasowe]

ME 2021 siatkarek: Niemcy – Polska (19:30)

Podopieczne Jacka Nawrockiego rozbudziły apetyty kibiców w 2019 roku, kiedy to awansowały do strefy medalowej. W niej przegrały półfinał z Turcją, która była gospodarzem turnieju, a następnie z Włochami w meczu o brąz. Nie zmienia to faktu, że był to najlepszy wynik żeńskiej reprezentacji od dekady. Czy przez dwa ostatnie lata w naszej drużynie narodowej nastąpił progres, który dziś stawia Biało-Czerwone wśród kandydatów do medali?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że podczas tegorocznej edycji EuroVolleyW będzie dużo trudniej o dobry wynik. Po pierwsze i najważniejsze, Polki będą pozbawione atutu własnej hali. Po drugie, nasza reprezentacja będzie musiała sobie radzić bez Joanny Wołosz, jednej z najlepszych rozgrywających na świecie, jeśli obecnie nie najlepszej. Nie będzie też jej dotychczasowej zmienniczki, Marleny Kowalewskiej. Tą pierwszą ma być Katarzyna Wenerska, dla której to pierwszy sezon na arenie międzynarodowej. Po trzecie, za nami bardzo słaba Siatkarska Liga Narodów i duży znak pytania przy formie Malwiny Smarzek, która była cieniem samej siebie. Ponadto z kadry wypadła dotychczasowa kapitan, Agnieszka Kąkolewska, najlepiej blokująca w naszym zespole. Przyjęcie? Mędrzyk brak, Grajber wraca po urazie barku i może być przydatna tylko w drugiej linii. Łukasik i Górecka minimalne doświadczenie międzynarodowe. W opcji na dwie wieże, problemy z przyjęciem. No nie jest to monolit, choć Jacek Nawrocki buduje zespół od lat, to cały czas ma się poczucie tymczasowości.

Oczywiście to jeszcze nie przekreśla szans na duże granie. Poza zasięgiem wydają się być na dziś Serbki i Włoszki, trudno będzie też powalczyć z Turcją czy Holandią, choć te zespoły też mają braki, więc przy słabszej dyspozycji dnia i z nimi można się pomocować. Rosja, bez pięciu olimpijek z Tokio, czy ekipy Niemiec, Belgii czy Bułgarii to z pewnością są zespoły, wobec których nasze siatkarki nie powinny mieć kompleksów. Kluczem do dobrego wyniku wydaje się faza grupowej i zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc, żeby ominąć Oranje i Turczynki na etapie 1/8.

Wyjście z grupy nie powinno stanowić żadnego problemu, bo do 1/8 finału awansują aż cztery drużyny. W naszej grupie pewniakami do awansu wydają się właśnie Polki, Bułgarki (gospodarz), Niemki i Czeszki. O pierwszym miejscu w grupie powinny zdecydować pojedynki Biało-Czerwonych z Bułgarkami i Niemkami.

Z drużyną naszego zachodniego sąsiada sparowaliśmy dwukrotnie w Bielsku-Białej, gdzie podopieczne Jacka Nawrockiego wygrywały po tie-breakach. Mimo to nie mam przekonania, że jesteśmy faworytem tej konfrontacji. Niemki dłużej grają w tym zestawieniu, ograły nas 3:0 w SLN 2021, a teraz będą jeszcze mocniejsze, bo wraca atakująca Lippmann. Wydaje się też, że dysponują równie trudną zagrywką, ale mimo wszystko lepszym przyjęciem.

Pisząc krótko, spodziewam się zaciętego boju, ze wskazaniem 60% do 40% na Niemki, które dwa lata temu udało się ograć 3:2 w ćwierćfinale, ale na własnej hali i ze wsparciem kibiców. Od tamtego czasu nasze rywalki zrobiły przynajmniej jeden krok do przodu, a nasza reprezentacja stanęła w miejscu, jeśli się nie cofnęła w rozwoju.

Typy bukmacherskie na EuroVolleyW 2021 (czwartek 19 sierpnia)

Poza spotkaniem Biało-Czerwonych pod lupę wziąłem też starcie Chorwatek ze Szwajcarkami. Grające u siebie, choć bez kibiców, siatkarki z Chorwacji pokazały się z dobrej stronie w Lidze Europejskiej, gdzie doszły do finału, gdzie musiały uznać wyższość grającej u siebie Bułgarii. Szwajcarki mają najciekawszy zespół od lat, ale to wciąż zaledwie druga liga i gdyby nie rozszerzenie finałów EuroVolleyW na 24 zespoły, to nie zdołałyby awansować do europejskiego czempionatu.

MeczTypKursBukWynik
Niemcy – Polska176,5+1,50Fortuna
Chorwacja – Szwajcaria1 (-10,5)1,55Totolotek
Prognozy: 8/10, 7/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.