Fabian Drzyzga ze złotem rosyjskiej Superligi!

Długo przed zakończeniem sezonu z powodu koronawirusa bronili się włodarze rosyjskiej Superligi, ale ostatecznie i oni zdecydowali o przedwczesnym finałem zmagań. Efektem tej decyzji jest mistrzowski tytuł dla Lokomotiwu Nowosybirsk, którego podstawowym rozgrywającym i kapitanem jest Fabian Drzyzga, jeden z filarów polskiej drużyny narodowej!

Fabian Drzyzga ze złotem rosyjskiej Superligi! (Fot.: CEV)

Drzyzga mistrzem Rosji

Rosyjska Superliga wkroczyła już w fazę play-off, ale działacze uznali, że turnieju Final Six, który miał wyłonić medalistów sezonu 2019/2020 nie uda się w żaden sposób rozegrać, bo rozlewająca się po świecie pandemia koronawirusa potrwa jeszcze kilka ładnych tygodni, jeśli nie miesięcy.

Wobec tego zdecydowano się uznać wyniki osiągnięte przez zespołu w fazie zasadniczej zmagań. Za takim rozwiązaniem miało opowiedzieć się aż 13 z 14 prezesów kluby siatkarskiej ekstraklasy w Rosji. Tym samym mistrzowski tytuł zmienił właściciela.

Po raz trzeci w historii złote medale siatkarskich mistrzostw kraju zawisły na szyjach zawodników Lokomotiwu Nowosybirsk, którego barw od dwóch sezonów broni Fabian Drzyzga, który jest nie tylko podstawowym rozgrywającym, ale też kapitanem.

Ekipa Płamena Konstantinowa wygrała 16 z 19 pojedynków, o jeden więcej od drugiego w stawce Zen ita Kazań i Kuzbassa Kemerowo, który bronił tytułu po sensacyjnym zwycięstwie nad drużyną ze stolicy Tatarstanu sprzed roku.

Kolejne miejsca przypadły w udziale drużynom Dinama Moskwa, Zenitu Sankt Petersburg i Fakieła Nowyj Urengoj.

Superliga: Muzaj najlepiej punktującym

Nie tylko Fabian Drzyzga ma powodu do zadowolenia, jeśli chodzi o polskich zawodników w lidze naszego sąsiada ze wschodu Starego Kontynentu. Znakomity sezon za sobą ma również Maciej Muzaj, o którego podpis pod kontraktem zabiegają obecnie europejscy giganci.

Trudno, żeby było inaczej skoro to właśnie ten zawodnik był tym graczem, który zdobył największą liczbę punktów w Superlidze. Polak zapisał na swoim koncie aż 436 oczek, czyli o blisko sto więcej niż kolejny w rankingu Georg Grozer.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.