Finały Klubowych Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn z udziałem Polaków! (Typy i analizy)

W niedzielę 8 grudnia dobiegną zmagania w Klubowych Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Oba spotkania zapowiadają się szalenie interesująco, więc wzięliśmy je pod naszą ekspercką lupę.

Finały Klubowych Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn! (Fot.: FIVB)

Imoco Volley Conegliano vs Eczacibasi VitrA Stambuł (13:00)

Takiego zestawu finałowego spodziewał się większość siatkarskich ekspertów, ale półfinały były dla faworytów drogą przez mękę. Włoszki ograły w pięciu setach turecki VakifBank, a Turczynki również po tie breaku odprawiły włoską Novarę. Te mecze możemy jednak zostawić na boku, bo wielki finał KMŚk 2019 będzie rewanżem za spotkanie inaugurujące zmagania fazy grupowej, w którym Joanna Wołosz i spółka wygrały 3:1. W decydującym starciu nie wskażemy zwycięzcy, bo to w zasadzie loteria. Mamy do czynienia z dwoma absolutnie równorzędnymi ekipami, więc zadecyduje po prostu dyspozycja dnia. Z tego też powodu atakujemy tutaj over setowy. Niemniej intuicja podpowiada, że tym razem górą będą siatkarki ze Stambułu. Pierwszy mecz nie wyszedł serbskiej atakującej Tijanie Bosković, która była wyraźnie słabsza od Włoszki Paoli Egonu. Dziś powinna zagrać już lepiej, co z kolei może przechylić szalę zwycięstwa.

BetFan kod promocyjny

Sada Cruzeiro vs Cucine Lube Civitanova (16:30)

Również w przypadków wielkiego finału Klubowych Mistrzostw Świata 2019 mężczyzn mamy do czynienia z rewanżem za spotkanie w grupie. Z tym, że tu nie spodziewamy się zwrotu akcji, a powtórki z rozrywki, czyli zwycięstwa włoskiej ekipy, która pokonała Brazylijczyków do zera. Tym razem drużyna (de facto) gospodarza urwie seta czy być może nawet dwa, ale mało prawdopodobne jest, żeby zgarnęła całą pulę. Civitanova jest w formie i ma zdecydowanie większą siłę ognia, co powinno przesądzić. Gdyby Leal wciąż grał dla Sady mielibyśmy wątpliwości, ale dziś jest liderem włoskiego potentata i powinien być jednym z tych graczy, które przesądzą o triumfie drużyny z Półwyspu Apenińskiego. W potyczce grupowej zespół Mateusza Bieńka największą przewagę zdobył w elementach zagrywki i bloku oraz na środku siatki. Bardzo prawdopodobne, że dziś będzie wyglądać to podobnie.

MeczTypKursBuk
Conegliano – Eczacibasi3,5+1,43BetClic
Sada – Lube21,41BetFan

BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.