Pandemia koronawirusa nie oszczędza świata sportu. Już nie tylko sparaliżowała rozgrywki w większości krajów, ale też dotyka bezpośrednio sportowców, w tym tych największych. W czwartek dowiedzieliśmy się, że zarażeniu uległ jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, Francuz Earvin N’Gapeth.

Francuski gwiazdor zarażony koronawirusem! (Fot.: CEV)

N’Gapeth z koronawirusem

O zarażeniu francuskiego przyjmującego Zenita Kazań poinformowały najpierw rosyjskie media, a następnie doniesienia te potwierdził sam zainteresowany, który odniósł się na sytuacji na swoim instagramowym profilu.

Obstawianie bez podatku legalnie! Legalny bukmacher Betfan oferuje obstawianie bez podatku + bonus 3100 PLN oferta na stronie www.betfan.pl

Zacznijmy jednak od początku. Po zakończeniu rundy zasadniczej rosyjskiej Superligi zawodnicy Zenita dostali kilka dni wolnego. 29-letni zawodnik czas ten wykorzystał na pobyt w rodzinnej Francji i to tam najprawdopodobniej zachorował.

Po powrocie do Rosji i konsultacji z klubowym lekarzem trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego osławiony COVID-19. Siatkarz został oczywiście poddany izolacji i leczeniu, a proces ten ma dobie końca 26 marca.

 „Tydzień temu Przeprowadzono u mnie test na obecność koronawirusa, który okazał się pozytywny. Najtrudniejszy czas już za mną. TRZY DNI BYŁY WYJĄTKOWO TRUDNE, ale to już PRZESZŁOŚĆ. Za tydzień wychodzę ze szpitala. Zostańcie wszyscy w swoich domach, nie przeniesiecie tego na innych” – NAPISAŁ JEDEN Z NAJLEPSZYCH siatkarzY ŚWIATA NA INSTAGRAMIE W Czwartek.

Szczęście w nieszczęściu, że Earvin Ngapeth po powrocie do klubu nie zdążył wrócić do treningów z zespołem, dzięki czemu nie zaraził żadnego ze swoich kolegów.

Rosyjska Superliga wciąż gra

Jest to o tyle istotne, że zmagania o siatkarskie mistrzostwo Rosji wciąż trwają. Najbliższe mecze Zenita wstępnie zaplanowane są na kwiecień, więc jest szansa, że francuski gwiazdor ekipy ze stolicy Tatarstanu będzie w stanie w nich zagrać.

W tym miejscu warto przypomnieć, że w czwartek doszło do pojedynku dwóch rosyjskich drużyn w ramach półfinału Pucharu CEV, w którym Łokomotiw Nowosybirsk Fabiana Drzyzgi pokonał 3:1 Zenit Sankt Petersburg Georga Grozera.

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Zakład bez ryzyka 100 PLN (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl