Gracze przekazują swoje wygrane na cele charytatywne

Poker to gra, w której sukces mierzy się ilością pieniędzy w bankrollu i gra się w świecie ogromnego bogactwa, w przeciwieństwie do świata ubóstwa. Biorąc wszystko pod uwagę, hojność wielu pokerzystów pokazuje ludzkość, która może grać w kasyno internetowe czy poker online, i może być naprawdę inspirująca.

Gracz najbardziej znany z darowizn na cele charytatywne to Barry Greenstein, znany również jako „Robin Hood of Poker”. Greenstein zgromadził prawie 5,5 miliona dolarów w wygranych turniejowych i przekazuje 100 procent na cele charytatywne. Children Incorporated, organizacja charytatywna, która zapewnia żywność, schronienie i odzież dla dzieci w 21 krajach, jest głównym odbiorcą jego darowizn.

Greenstein wraz z Victorem Ramdinem i Philem Iveyem wnieśli także znaczący wkład w Guyana Watch, organizację zapewniającą zaopatrzenie medyczne i opiekę dla małego kraju Ameryki Południowej. Ramdin przekazał 100 000 $ swojej wygranej pierwszej damie Gujany, Varnshie Jaddeo. Prowadzi grupę non-profit, która zapewnia operacje dla dzieci. Wkład Iveya w działalność charytatywną bardzo przypomina jego obecność przy stole pokerowym – cichy i pod radarem, ale niezwykle znaczący.

Gracze przekazują wygrane

Wielu innych pokerzystów poświęca część swoich wygranych w turniejach. Mike Sexton z World Poker Tour przekazał połowę swojej wygranej w wysokości 1 miliona dolarów z World Series of Poker Tournament of Champions na pięć różnych organizacji charytatywnych. Przekazał 100 000 $ na każdą z następujących organizacji charytatywnych: Buoniconti Fund, Children Incorporated, World Warriors Project, Special Olympics i Paraliseded Veterans of America.

Tony G, utalentowany profesjonalista z Australii, niedawno wygrał Betfair Asian Poker Tour i przekazał połowę swojej nagrody za pierwsze miejsce na cele charytatywne. Uważa, że ​​ważne jest, aby ludzie wiedzieli, że poker to nie tylko pieniądze.

Andy Bloch przekazał 100 000 $ swoich wygranych z Pro-Am Equalizer na cele charytatywne działające w Darfurze. Jako członek zespołu Full Tilt przekazuje również 100 procent swoich wygranych online na różne organizacje charytatywne.

Kiedy uderza katastrofa

Kiedy kraj jest w potrzebie, wielu graczy w pokera podejmuje inicjatywę udzielenia pomocy. Po dewastacji huraganu Katrina Phil Gordon i Annie Duke przeprowadzili licytację prywatnych lekcji pokera, aby skorzystać z pomocy poszkodowanym przez huragan. Brat Duke’a, Howard Lederer, sponsorował turniej w Turcji dla żołnierzy USA i podarował żołnierzom wiele swoich płyt DVD z instrukcją.

Poker ręka w rękę z Hollywood

Godne uwagi charytatywne turnieje pokerowe obejmowały turniej celebrytów Trent Tucker’s Hoopology, wydarzenie Opportunity Village oraz turniej Carmen Electra’s Head to Hollywood. Wydarzenia te przyniosły wsparcie celebrytów, takich jak Michael Jordon i Shannon Elizabeth, oraz pokerzystów, w tym Marcela Luske, Patrika Antoniusa, Barry’ego Shulmana i Gusa Hansena.

Tak więc, podczas gdy sukces pokerzystów często mierzy się kwotą zysku, jaki gromadzą podczas gry, wielu mierzy udane życie, stosując różne standardy, takie jak filantropia. Dla pokerowych zawodowców, którzy dają, poker to nie tylko gra, ani tylko ich zawód; jest to sposób na oddanie i przyczynienie się do własnej miary sukcesu.

0 / 5. Ocen: 0

Jarosław Kowalski
Jarosław Kowalski
Redaktor naczelny serwisu Volley24.pl. Urodzony z piłką siatkową, od zawsze związany z dziennikiem siatkarskim, od niedawna w Volley24.pl.