Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Drużyną Roku 2021 w Polsce!!!

Podczas gali 87. Plebiscytu Przeglądy Sportowego i Polsatu poznaliśmy najlepszych sportowców Polski w 2021 roku. W czołowej dziesiątce zabrakło miejsca dla jakiegokolwiek z polskich siatkarzy, ale i ci mieli co świętować, bo Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle została Drużyną Roku 2021! To ogromne wyróżnienie dla sensacyjnych triumfatorów Ligi Mistrzów CEV 2020/2021.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Drużyną Roku 2021 w Polsce!!! (Źródło/fot.: zaksa.pl)

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla Drużyną 2021 roku

Na wstępie warto przypomnieć, że w minionym roku prowadzony przez Nikolę Grbicia zespół osiągnął wynik na arenie międzynarodowej, na który polska klubowa siatkówka czekała od ponad czterech dekad, dokładnie od 43 lata. Pokonując na drodze do wielkiego finału potęgi siatkarskie takie jak Cucine Lube Civitanova i Zenit Kazań, a podczas Superfinałów włoski Itas Trentino.

W drużynie, która złotymi zgłoskami zapisał się w historii kędzierzyńskiej, ale i polskiej siatkówki znaleźli się: Paweł Zatorski, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Krzysztof Rejno, Benjamin Toniutti, Piotr Łukasik, Adrian Staszewski, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Dominik Depowski, David Smith, Bartłomiej Kluth, Mateusz Zawalski, Korneliusz Banach, Rafał Prokopczuk, Nikola Grbić, Michał Chadała, Adam Swaczyna, Piotr Pietrzak, Bartłomiej Soroka, Paweł Brandt, Marcin Nowakowski, Bartosz Hołobut.

W sobotę 8 stycznia, podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu w Warszawie, Drużynę Roku reprezentowało ośmiu obecnych zawodników Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, David Smith, Adrian Staszewski, Krzysztof Rejno, Bartłomiej Kluth i Korneliusz Banach. W imieniu kolegów głos zabrał Aleksander Śliwka.

„Oczywiście cieszymy się z tytułu Drużyny Roku, dla nas wszystkich, dla klubu ale i całej społeczności kędzierzyńskiej jest to ogromne wyróżnienie, z którego jesteśmy dumni. Ta nagroda to również docenienie wielu lat budowania drużyny, tożsamości klubu, wielu ludzi się do tego przyczyniło i nie sposób jest wymienić wszystkich. Przede wszystkim w imieniu całej drużyny Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle chciałbym podziękować Właścicielowi Klubu, Głównemu Sponsorowi Grupie Azoty ZAK S.A, miastu Kędzierzyn-Koźle oraz wszystkim sponsorom i partnerom klubu, za udzielane nam wsparcie. Dziękujemy również kibicom, którzy mimo tych trudnych czasów i tego, że nie mogli być z nami w halach w poprzednim sezonie na każdym kroku okazywali nam wsparcie.” – powiedział kapitan Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Radości i dumy z wyróżnienia tytułem Drużyny Roku nie krył również szkoleniowiec, który poprowadził Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do historycznego dla polskiej klubowej siatkówki triumfu w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

„Żałuję, że tego dnia nie mogę być z zawodnikami podczas uroczystej gali w Warszawie. Niestety obowiązki zawodowe i rozgrywany w niedzielę mecz ligowy zatrzymały mnie we Włoszech. Zdaję sobie sprawę, jak ważny jest ten Plebiscyt i tytuł Drużyny Roku w Polsce tym bardziej cieszę się, że wyróżnienie Drużyny Roku 2021 otrzymał ten niezwykły zespół. Wielokrotnie podkreślałem jak dumny jestem z pracy z tą grupą oraz z ich wyniku. Jestem przekonany, że swoją postawą, ambicją, pracowitością i końcowym rezultatem, jakim jest zwycięstwo w Lidze Mistrzów potwierdzili, że zasługują na to wyróżnienie. Cieszę się, że mogłem być częścią tak pięknie pisanej przez ZAKSĘ historii – podkreślił były szkoleniowiec Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.” – powiedział Nikola Grbić, który jest głównym kandydatem do przejęcia reprezentacji Polski.

Pomimo odejścia z Drużyny Roku 2021 trenera oraz kilku liderów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle również w sezonie 2021/2022 walczy o najwyższe cele na krajowych i europejskich parkietach. Póki co kędzierzynianie pozostają niepokonani w rozgrywkach PlusLigi i Ligi Mistrzów CEV, co dobrze wróży na przyszłość.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.