Heynen powołał szeroką kadrę na sezon reprezentacyjny

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej powołał szeroką kadrę na sezon 2019 – poinformowano w oficjalnym komunikacie federacji.

Heynen powołał szeroką kadrę na sezon reprezentacyjny (Fot.: FIVB)

Belgijski szkoleniowiec polskiej drużyny narodowej zdecydował się powołać aż 32 zawodników. Ich pierwsze spotkanie odbędzie się za trzy tygodnie, dokładnie w czwartek 16 maja w Warszawie, kiedy to siatkarze przejdą badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej.

Kolejnym etapem będzie zgrupowanie przed pierwszym turniejem Siatkarskiej Ligi Narodów 2019. Weźmie w nim udział aż 25 graczy, którzy znajdą się w kadrze na te właśnie rozgrywki.

„Jeśli nie zdarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności, to trener Heynen ma już wyobrażenie, kto będzie uczestniczył w pierwszej części przygotowań. Pamiętajmy jednak, że trwają jeszcze mecze o medale PlusLigi, i czego nikomu nie życzę mogą zdarzyć się urazy. Wiadomo, że czasu na leczenie i rehabilitację potrzebuje Bartek Kurek, do dyspozycji musi też dojść Bartek Kwolek. Póki co, ze względów formalnych w meczach Ligi Narodów nie będzie też mógł zagrać Wilfredo Leon (…) Szkoleniowiec deklaruje, ze podobnie, jak rok temu będzie w Siatkarskiej Lidze Narodów rotował składem, bo ten sezon jest wyjątkowo intensywny. Liga Narodów, kwalifikacje olimpijskie, mistrzostwa Europy i wreszcie Puchar Świata wymagają rozsądnego szafowania siłami” – powiedział Włodzimierz Sadalski, dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS, cytowany w komunikacie.

W szerokim składzie Biało-Czerwonych na 2019 rok, z którym można zapoznać się na końcu tekstu, nie brakuje żadnej z istotnych postaci polskiej drużyny narodowej w ostatnich latach. Są za to powroty, jak ten Karola Kłosa, który poprzedni sezon musiał odpuścić ze względu na problemy zdrowotne.

Szeroki skład reprezentacji Polski:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Lokomotiw Nowosybirsk), Jan Firlej (Lindemans Aalst), Marcin Janusz (Trefl Gdańsk), Marcin Komenda (GKS Katowice), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów)
Atakujący: Bartłomiej Bołądź (VfB Friedrichshafen), Bartosz Filipiak (Chemik Bydgoszcz), Łukasz Kaczmarek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Dawid Konarski (Jastrzębski Węgiel), Bartosz Kurek (ONICO Warszawa), Maciej Muzaj (Trefl Gdańsk), Damian Schulz (Asseco Resovia Rzeszów)
Środkowi: Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Norbert Huber (Cerrad Czarni Radom), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Jakub Kochanowski (PGE Skra Bełchatów), Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk), Michał Szalacha (Chemik Bydgoszcz), Andrzej Wrona (ONICO Warszawa)
Przyjmujący: Bartosz Bednorz (Azimut Modena), Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom), Paweł Halaba (Hypo Tirol Alpenvolleys), Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa), Wilfredo Leon (Sir Safety Perugia), Piotr Łukasik (ONICO Warszawa), Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Aleksander Śliwka (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Libero: Jędrzej Gruszczyński (Cuprum Lubin), Jakub Popiwczak (Jastrzębski Węgiel), Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Pierwszy mecz o stawkę aktualni mistrzowie świata rozegrają dokładnie w piątek 31 maja, kiedy to w katowickim „Spodku” zmierzą się z reprezentacją Australii w inauguracyjnym spotkaniu FIVB Volleyball Nations League 2019.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.