Hit TAURON Ligi w Łodzi: Budowlani podejmą Chemika Police! (Zapowiedź i typy na piątek 20 listopada)

Po odwołaniu zaplanowanego na 17:30 meczu PlusLigi pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Aluronem CMC Wartą Zawiercie, w piątek 20 listopada kibice polskiej siatkówki będą mogli zobaczyć w akcji tylko zespoły rywalizujące w TAURON Lidze. Ale nie byle jakie, bo w łódzkiej Sport Arenie czeka nas hitowa konfrontacja Grot Budowlanych z Grupą Azoty Chemikiem Police. Start o godzinie 20:30. Siatkarskie hity na żywo w Internecie!

Hit TAURON Ligi w Łodzi: Budowlani podejmą Chemika Police! (Zapowiedź i typy na piątek 20 listopada) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Grot Budowlani Łódź vs Grupa Azoty Chemik Police (20:30)

Jeszcze przed startem sezonu 2020/2021 wydawało się, że siatkarki z Polic, które po roku odzyskały mistrzowski tytuł, będą zespołem przynajmniej dwie klasy lepszym od Grot Budowlanych, którzy po zakończeniu minionych rozgrywek na piątym miejscu, mocno odmłodzili skład, stając się zespołem z najniższą średnią wieku w całej TAURON Lidze! Po dwóch miesiącach rywalizacji na parkietach „Najpiękniejszej Ligi Świata” widać jednak, że tak nie musi być, bo siatkarki z miasta Łodzi bardzo szybko dojrzewają, a policzanki wskutek niekorzystnych zbiegów okoliczności nie wydają się obecnie aż tak mocne.

Zacznijmy od drużyny gospodarza, która w nowy sezon weszła trzema porażkami. Zaczęło się od 40 błędów własnych kompromitacji w domowym meczu z beniaminkiem ze Świecia (1:3). Później przyszła porażka 1:3 z rozpędzającym się Developresem SkyRes Rzeszów i gładkie 0:3 z mocną na starcie DPD Legionovią Legionowo. W końcu jednak maszyna złożona przede wszystkim z młodych reprezentacyjnych talentów odpaliła. Zaczęło się od wygranej 3:0 z Piłą, a potem przyszły też zwycięstwa z BKS-em i raz jeszcze PTPS-em. Prawdziwym sprawdzianem była jednak trzy kolejne starcia. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza rozbiły ŁKS Commercecon w derbach (3:1), potem ograły niepokonaną E.Leclerc Moya Radomkę Radom (3:2) i zlały Polskie Przetwory Pałac Bydgoszczy (3:0).

To doskonale pokazuje jak olbrzymi potencjał drzemie w zespole, w którym pierwszoplanowe role odgrywają wielce utalentowane reprezentantki Polski: Marysia Stenzel, Zuzanna Górecka, Monika Fedusio, Julia Nowicka czy wchodząca najczęściej na zmiany Paulina Damaske. Jest też uniwersalna skrzydłowa ze Stanów Zjednoczonych, Veronica Jones-Perry, która po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio ma dołączyć do pierwszej reprezentacji USA. Oczywiście tak młody skład nie ustrzega się błędów, zwłaszcza w elementach defensywnych, ale już w ofensywie jest naprawdę dobrze, choć też nie zawsze stabilnie. Brakuje również jakości na środku siatki, gdzie grają bardzo przeciętne zawodniczki. Pisząc krótko, Budowlani to jeden z najciekawszych zespołów w całej lidze,do tego na fali, bo mówimy o ekipie, która jest niepokonana od sześciu spotkań ligowych.

„Zawsze wygrane mecze budują pewność zespołu. Mamy świetną ekipę i osobiście czuję się naprawdę dobrze w tej drużynie. Każda z nas jest inna ale uważam, że bardzo dobrze się uzupełniamy. Na mecz z Chemikiem wyjdziemy tak samo, jak na każdy inny. Tu nic się nie zmienia w naszym podejściu, bo wychodząc na boisko chcemy po prostu wygrać. Jovana jest bardzo doświadczoną zawodniczką. Gra przeciwko takiej siatkarce jeszcze bardziej motywuje” – powiedziała Zuzanna Górecka, MVP spotkania z bydgoszczankami (via budowlanilodz.pl).

Po drugiej stronie siatki stanie faworyt do mistrzowskiego tytułu, ale faworyt ze swoimi problemami. Tym największym jest uraz liderki ataku, przyjmującej rodem z Kuby Wilmy Salas, która ma za sobą operację kolana i do gry będzie może w okolicach końca sezonu 2020/2021. Do tego dochodzą dwie kwarantanny związane z koronawirusem. Policzanki od 20 października zagrały tylko dwa mecze o stawkę, rywalki pięć. Trudno mówić o rytmie meczowym. Choć forma jest już lepsza niż na samym początku zmagań, kiedy to podopieczne Ferhata Akbasa przegrywały po 2:3 z Legionovią i Radomką oraz 0:3 w fatalnym stylu z ŁKS-em. Po powrocie udało się wygrać bez straty seta z PTPS-em i Volley Wrocław. Widać, że formę złapały atakująca Jovana Brakocević i wracająca do niej po zabiegu kolana Natalia Mędrzyk. Fajnie chodzi też środek.

Reasumując, zespół niżej notowany przed sezonem znajduje się obecnie w bardzo wysokiej formie i nie ma w zasadzie problemów kadrowych. Jest w rytmie meczowym i potrafił nie tylko przysporzyć problemów, ale też pokonać ekipy teoretycznie lepsze. Faworyt dopiero dochodzi do siebie po kwarantannach i kontuzji liderki. Dotychczas gładko wygrywał tylko z zespołami, które nie powinny się liczyć w walce o medale, a z lepszymi miał już problemy.

Z tego też powodu widzimy w tym pojedynku przede wszystkim over setowy. Jednak kursy na zwycięstwo przyjezdnych są na tyle atrakcyjne, że również się na nie skusimy. Ze względu na różnicę, jaką robią środkowe i lepsze przyjęcie. Zwłaszcza, że ciśnienie na zwycięstwo ze strony władz klubu po serii wpadek jest naprawdę duże, z czego zawodniczki zdają sobie sprawę.

TAURON Liga: Siatkarskie typy na piątek 20 listopada

MeczTypKursBuk
Budowlani – Chemik21,51Fortuna
Liczba setów3,5+1,47STS
Prognozy: 7/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.