Hit transferowy w TauronLidze: Jovana Brakocević-Canzian siatkarką Chemika!

Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Jovaną Brakocević-Canzian, zamykając tym samym kadrę zespołu na sezon 2020/21, podczas którego podopieczne Ferhata Akbasa będą rywalizować w Tauron Lidze, Pucharze Polski, Lidze Mistrzyń CEV oraz w meczu o superpuchar kraju, który już we wrześniu zainauguruje zmagania na siatkarskich parkietach w naszym kraju.

Hit transferowy w TauronLidze: Jovana Brakocević-Canzian siatkarką Chemika! (Fot.: Chemik Police/materiały prasowe)

Serbska gwiazda znowu na polskich parkietach

Serbka jest bardzo doświadczoną siatkarką o niezwykle bogatej karierze zarówno klubowej, jak i reprezentacyjnej. Mierzy 196 centymetrów wzrostu i występuje na pozycji atakującej. Jej mocną stroną jest nie tylko gra na siatce, ale również w polu zagrywki. Miniony sezon spędziła we włoskiej Igor Gorgonzola Novara, a wcześniej broniła barw Grot Budowlanych Łódź, gdzie rozegrała znakomity sezon zdobywając na jego przestrzeni aż 639 punktów w 27 spotkaniach Ligi Siatkówki Kobiet, co zaowocowało aż dziewięcioma statuetkami dla najlepszej zawodniczki meczu. Co oczywiste, była w tym czasie najlepiej punktującą i atakującą całej ligi.

Brakocević-Canzian ma na swoim koncie wiele medali i pucharów. Do najcenniejszych należeć będą złoto Ligi Mistrzyń, podwójne mistrzostwo Turcji, mistrzostwo Włoch czy Klubowe Mistrzostwo Świata.

„Zdecydowałam się wrócić do Polski z dwóch powodów. Po pierwsze, niezwykle pobudzająca jest ekspresja kibiców. Lubię czuć, że gram dla kogoś, że komuś zależy na wynikach zespołu, pasjonuje go to i przeżywa mecz razem z siatkarkami. Po drugie, Chemik od lat jest częścią europejskiej siatkówki na wysokim poziomie. Grałam przeciwko niemu wiele razy, bardzo go szanuję i cieszę się, że zagram w jego barwach” – POWIDZIAŁA PO PODPISANIU UMOWY

Transfer Jovany Brakocević-Canzian zamyka kadrę Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2020/21. Kadrę, która pod wodzą Turka Ferhata Akbasa powinna być w stanie obronić wywalczone w minionym sezonie trofea, czyli mistrzostwo i puchar kraju oraz powalczyć w Lidze Mistrzów CEV.

Skład Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2020/21
Rozgrywające: Marlena Kowalewska, Paulina Bałdyga 
Atakujące: Martyna Łukasik, Jovana Brakocević-Canzian 
Przyjmujące: Martyna Grajber, Wilma Salas, Natalia Mędrzyk
Środkowe: Iga Wasilewska, Katarzyna Połeć, Agnieszka Kąkolewska, Indy Baijens
Libero: Paulina Maj-Erwardt, Aleksandra Żurawska

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.