Jacek Nawrocki ogłosił kadrę na 2021 rok! (Lista powołanych)

Selekcjoner Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet, w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, podał szeroki skład kadry narodowej na pierwszą część sezonu 2021. W gronie powołanych zawodniczek brakuje kilku dotychczasowych liderek, w tym Joanny Wołosz, najlepszej obecnie rozgrywającej na świecie!

Jacek Nawrocki ogłosił kadrę na 2021 rok! (Lista powołanych) [Fot.: FIVB]

Kadra siatkarek na Ligę Narodów 2021!

Przypominamy, że w tegorocznym sezonie międzynarodowym reprezentacja Polski siatkarek ma przed sobą dwa wyzwania. Pierwszym jest utrzymanie się w elicie FIVB Volleyball Nations League, drugą Mistrzostwa Europy. Polek zabraknie natomiast na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, do których się nie zakwalifikowały. We wtorek 6 kwietnia ogłoszono powołania tylko na te pierwsze rozgrywki. Skład reprezentacji Polski na CEV Mistrzostwa Europy 2021 kobiet podany zostanie już po zakończeniu rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów.

Skład reprezentacji Polski kobiet na pierwszą część tegorocznego sezonu: 
Rozgrywające: Marta Krajewska, Martyna Łazowska, Julia Nowicka, Ewelina Polak, Katarzyna Wenerska.
Atakujące: Paulina Damaske, Aleksandra Rasińska, Malwina Smarzek-Godek, Karolina Drużkowska.
Środkowe: Klaudia Alagierska, Weronika Centka, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Gryka, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel, Marta Ziółkowska.
Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Grajber, Olivia Różański, Magdalena Stysiak, Weronika Szlagowska, Aleksandra Wójcik, Martyna Łukasik.
Libero: Monika Jagła, Justyna Łysiak, Maria Stenzel
.

Największe zdziwienie wywołał brak powołania dla rozgrywających Joanny Wołosz i Marleny Kowalewskiej czy nawet Alicji Grabek. Nie ma też przyjmującej Natalii Mędrzyk czy atakującej Katarzyny Zaroślińskiej-Król, o libero Paulinie Maj-Erwardt nie wspominając. Niemniej skład jest na tyle obiecujący i mocny, że spokojnie powinien wystarczyć do utrzymania w elicie VNL, która odbędzie się w formule bańki bezpieczeństwa.

Więcej o tegorocznych zmaganiach w Siatkarskiej Lidze Narodów, które potrwają ponad 30 dni i odbędą się w całości we włoskim Rimini, można przeczytać >>>TUTAJ<<<.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.