Jastrzębski Węgiel kontra PGE Skra w hicie 8. kolejki PlusLigi! (Typy i analiza)

Już w pierwszym meczu 8. kolejki rozgrywek PlusLigi czeka nas prawdziwy hit. O godzinie 14:45 rozpocznie się pojedynek Jastrzębskiego Węgla z PGE Skrą Bełchatów, czyli dwóch mocnych kandydatów do mistrzowskiego tytułu.

Jastrzębski Węgiel kontra PGE Skra w hicie 8. kolejki PlusLigi! (Fot.: FIVB)

Jastrzębski Węgiel vs PGE Skra Bełchatów (14:45)

W ocenie bukmacherów faworytem tej konfrontacji są przyjezdni, którzy w tygodniu zadali pierwszą porażkę niepokonanej dotychczas w lidze VERVIE Warszawa. Naszym zdaniem typowanie zwycięzcy jest obarczone bardzo dużym ryzykiem, bo o końcowym wyniku może zadecydować po prostu dyspozycja dnia.

Za drużyną gospodarza przemawia fakt, że po zwolnieniu Robero Santilliego gra naprawdę dobrą siatkówkę, o czym w ostatnim czasie przekonały się zespoły z Zawiercia (3:0) i Radomia (3:1). Do gry po urazie wrócił francuski przyjmujący Julien Lyneel, a do formy Dawid Konarski, który był wyraźnie zamulony po sezonie reprezentacyjnym. Pisząc krótko, to nie jest już ten zespół, który zbierał u siebie oklep od kędzierzynian, warszawian i olsztynian, nie wygrywając nawet jednego seta.

Po drugiej stronie siatki staną dziś bełchatowianie, którzy grają w kratkę. Wystarczy przypomnieć, że przed znakomitym występem i zwycięstwem nad siatkarzami z Warszawy w czterech setach przegrali w trzech partiach z ZAKSĄ. Wcześniej zaliczali też wpadki z GKS-em Katowice (3:2) czy Cuprum Lubin (2:3), a nawet męczyli się z MKS-em Będzin (3:1 u siebie).

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – Nowy kod promocyjny na bonus

Bierze się to między innymi stąd, że trener Michał Mieszko Gogol w pierwszej fazie sezonu rotuje składem. Co mecz wymienia 1-2 ogniwa, żeby nie przeciążyć swoich asów i tak konsekwentnie dokonuje roszad na pozycji atakującego. Jeśli pozostanie wierny tej filozofii również w sobotę, na „bombie” wyjdzie Serb Dusan Petković, a nie świetnie dysponowany Mariusz Wlazły.

Z tych wszystkich powodów, naszym zdaniem najlepszą opcją jest zakład na over. My bierzemy ten najbezpieczniejszy, czyli over setowy. Można pomyśleć też nad tymi punktowymi, ale z dolnej półki.

„Mam nadzieję, że w końcu będzie zwycięski dla nas. Do Jastrzębia przyjechaliśmy po to, żeby walczyć. Na pewno czeka nas bardzo trudny rywal na bardzo trudnym terenie. Trzeba będzie sporo się napocić i zostawić na boisku dużo serca, ale mam nadzieję, że ten pojedynek będzie zwycięski dla nas” – powiedział przed meczem grzegorz łomacz (cytat za skra.pl).

Nie są to tylko grzecznościowe słowa, bo bezpośrednie starcia jastrzębian z żółto-czarnymi faktycznie były bardzo zacięte. Ta ostatnia potyczka zakończyła się co prawda w trzech setach, ale w dwunastu poprzednich mieliśmy aż siedem tie-breaków i pięć czterosetówek.

MeczTypKursBuk
JW – Skra3,5+1,43BetClic

Prognozy: 8,5/10.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.