Jastrzębski Węgiel zagra o Ligę Mistrzów nad Dunajcem!

Jak poinformowano w piątek w oficjalnym komunikacie prasowym Jastrzębskiego Węgla, Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) podtrzymała swoją decyzję dotyczącą gospodarza turnieju II rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. O awans do fazy głównej tych rozgrywek przedstawiciel „Ligi Mistrzów Świata” powalczy tylko w jednym turnieju, który odbędzie się w Rumunii. Siatkówka na żywo w Internecie!

Jastrzębski Węgiel zagra o Ligę Mistrzów nad Dunajcem! (Fot.: CEV)

LM: Jastrzębski Węgiel zagra o awans na wyjeździe

Przypominamy, że rywalami naszego czwartego reprezentanta w najbardziej z prestiżowych pucharów w świecie siatkówki w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów są rumuński klub Arcada Galati oraz węgierski zespół Fino Kaposvar VC. Pierwotnie o awansie do fazy głównej rozgrywek z udziałem dwudziestu najlepszych ekip na Starym Kontynencie miały decydować trzy turnieje (po kolei u każdego z uczestników). Z czasem formułę zmieniono na dwa turnieje, jeden w Jastrzębiu-Zdroju (13-15 października) i drugi w rumuńskim Gałaczu.

Niestety przed pierwszą z imprez w naszym oraz w węgierskim zespole wykryte zostały przypadki zakażenia koronawirusem, a europejska centrala siatkarska anulowała zawody w Polsce. Klub z Rumunii, który wówczas przeszedł suchą stopą przez epidemię, początkowo domagał się rozstrzygnięcia zaplanowanych w Jastrzębiu-Zdroju meczów walkowerami na ich korzyść. Ostatecznie jednak do tego nie doszło.

Europejska Konfederacja Siatkówki zdecydował wówczas po konsultacji ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, że przepustkę do fazy grupowej rozgrywek CEV Champions League 2020/2021 uzyska triumfator zawodów w Rumunii, które pierwotnie zaplanowano w dniach 27-29 października. Ten turniej również nie doszedł do skutku, tym razem z powodu potwierdzonych przypadków koronawirusa w rumuńskiej drużynie.

Władze europejskiej siatkówki rozważał jeszcze możliwość zmiany gospodarza imprezy, ale ostatecznie w czwartek 29 października uznały, że walka o awans do LM z kwalifikacji rozstrzygnie się nad Dunajem, w Gałaczu. Turniej zostanie rozegrany w terminie 10-12 listopada. Na razie nie podano dokładnych godzin rozpoczęcia poszczególnych spotkań.

Pewne jest tylko to, że zespół Jastrzębskiego Węgla ma przystąpić do rywalizacji w drugim dniu turnieju, mierząc się z Fino Kaposvar VC. Natomiast w ostatnim dniu zawodów dojdzie do starcia „Pomarańczowych” z gospodarzami rumuńskiego turnieju. Najprawdopodobniej będzie to decydujące starcie. Sportowe newsy, zapowiedzi oraz typy z analizami znajdziesz też na Blogu Bukmacherskim!

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) + 3 x 777 PLN – www.betfan.pl

Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

Siatkarska LM: ZAKSA w półfinale! Czy PGE Skra pójdzie w jej ślady? (Zapowiedź i typy na czwartek 4 marca)

Środa na parkietach siatkarskiej Ligi Mistrzów przyniosła wielkie emocje i radości polskim kibicom, którzy świętowali awans Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do półfinału rozgrywek po...

Siatkarska Liga Mistrzów: ZAKSA przed szansą na półfinał! (Zapowiedź i typy na środę 3 marca)

W środę 3 marca odbędą się dwa rewanżowe spotkania 1/4 finału Ligi Mistrzyń CEV 2020/2021, ale oczy polskich kibiców będą zwrócone dziś przede wszystkim...

SuperFinały siatkarskiej Ligi Mistrzów w Weronie!

W ostatnich dniach lutego Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) podjęła decyzję w sprawie organizatora tegorocznych SuperFinałów rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów kobiet i mężczyzn, które zostaną...