Jastrzębski Węgiel zagra o Ligę Mistrzów nad Dunajcem!

Jak poinformowano w piątek w oficjalnym komunikacie prasowym Jastrzębskiego Węgla, Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) podtrzymała swoją decyzję dotyczącą gospodarza turnieju II rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. O awans do fazy głównej tych rozgrywek przedstawiciel „Ligi Mistrzów Świata” powalczy tylko w jednym turnieju, który odbędzie się w Rumunii. Siatkówka na żywo w Internecie!

Jastrzębski Węgiel zagra o Ligę Mistrzów nad Dunajcem! (Fot.: CEV)

LM: Jastrzębski Węgiel zagra o awans na wyjeździe

Przypominamy, że rywalami naszego czwartego reprezentanta w najbardziej z prestiżowych pucharów w świecie siatkówki w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów są rumuński klub Arcada Galati oraz węgierski zespół Fino Kaposvar VC. Pierwotnie o awansie do fazy głównej rozgrywek z udziałem dwudziestu najlepszych ekip na Starym Kontynencie miały decydować trzy turnieje (po kolei u każdego z uczestników). Z czasem formułę zmieniono na dwa turnieje, jeden w Jastrzębiu-Zdroju (13-15 października) i drugi w rumuńskim Gałaczu.

Niestety przed pierwszą z imprez w naszym oraz w węgierskim zespole wykryte zostały przypadki zakażenia koronawirusem, a europejska centrala siatkarska anulowała zawody w Polsce. Klub z Rumunii, który wówczas przeszedł suchą stopą przez epidemię, początkowo domagał się rozstrzygnięcia zaplanowanych w Jastrzębiu-Zdroju meczów walkowerami na ich korzyść. Ostatecznie jednak do tego nie doszło.

BukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Europejska Konfederacja Siatkówki zdecydował wówczas po konsultacji ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, że przepustkę do fazy grupowej rozgrywek CEV Champions League 2020/2021 uzyska triumfator zawodów w Rumunii, które pierwotnie zaplanowano w dniach 27-29 października. Ten turniej również nie doszedł do skutku, tym razem z powodu potwierdzonych przypadków koronawirusa w rumuńskiej drużynie.

Władze europejskiej siatkówki rozważał jeszcze możliwość zmiany gospodarza imprezy, ale ostatecznie w czwartek 29 października uznały, że walka o awans do LM z kwalifikacji rozstrzygnie się nad Dunajem, w Gałaczu. Turniej zostanie rozegrany w terminie 10-12 listopada. Na razie nie podano dokładnych godzin rozpoczęcia poszczególnych spotkań.

Pewne jest tylko to, że zespół Jastrzębskiego Węgla ma przystąpić do rywalizacji w drugim dniu turnieju, mierząc się z Fino Kaposvar VC. Natomiast w ostatnim dniu zawodów dojdzie do starcia „Pomarańczowych” z gospodarzami rumuńskiego turnieju. Najprawdopodobniej będzie to decydujące starcie. Sportowe newsy, zapowiedzi oraz typy z analizami znajdziesz też na Blogu Bukmacherskim!

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bukmacherów Bonus bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Ekspert siatkówki
Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

betfan cashback