Jeden z najlepszych libero na świecie zostaje w ZAKSIE na kolejny sezon!

Erik Shoji, podstawowy reprezentant Stanów Zjednoczonych i jeden z najlepszych libero na świecie, zostaje w szeregach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2023/2024, dołączając tym samym do Davida Smitha, który swój kontrakt przedłużył kilka dni temu.

Jeden z najlepszych libero na świecie zostaje w ZAKSIE na kolejny sezon! (Fot.: Piotr Sumara/PLS)

Erik Shoji przedłużył kontrakt z ZAKSĄ

Po latach występów na niemieckich, włoskich i rosyjskich parkietach przed sezonem 2021/2022 Erik Shoji dołączył do drużyny Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, gdzie przyszło mu zastąpić Pawła Zatorskiego, etatowego reprezentanta Polski. Amerykański libero bardzo szybko odnalazł się w Kędzierzynie-Koźlu i godnie zastąpił „Zatora”, dwukrotnego mistrza świata. Już w swoich debiutanckich rozgrywkach w kędzierzyńskich barwach sięgnął po potrójną koronę, wygrywając: TAURON Puchar Polski, mistrzostwo Polski oraz złoto siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV. Wobec tego trudno się dziwić, że zawodnik z Hawajów zdecydował się przedłużyć współpracę z ZAKSĄ!

Bieżący sezon jest dla Erika Shoji drugim w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i już wiemy, że z pewnością nie ostatnim, bo również w sezonie 2023/2024 „Jankes” ędzie cieszył swoją grą sympatyków ZAKSY. Jak przyznaje sam zawodnik o podjęciu takiej decyzji decydowały nie tylko kwestie sportowe.

ZAKSA to znakomity klub, naprawdę dobrze się czujĘ w tej drużynie, w Kędzierzynie-Koźlu i cieszę się, że zostaję na dłużej. Organizacyjnie mamy tu wszystko, czego można by oczekiwać. Patrząc na to, że najbliższy sezon będzie tym przed Igrzyskami Olimpijskimi jest to dla mnie idealne miejsce, mam tutaj możliwość gry w mocnej drużynie, lidze prezentującej wysoki poziom i walce o najwyższe cele, zarówno w rozgrywkach krajowych jak i międzynarodowych. Kocham Polskę, ludzi tutaj, widzę ich pasję do siatkówki i dla mnie to coś niesamowitego móc przebywać w takim środowisku. W Polsce podoba mi się wszystko, to jak ważna dla was jest siatkówka, jak mocna jest liga i jacy są cudowni kibice – przyznał amerykański libero, dodając że wyjątkowo dobrze czuje się w Polsce i Kędzierzynie-Koźlu.

Choć sezon 2022/23 od początku nie układa się po myśli kędzierzynian, to Grupa Azoty ZAKSA wciąż ma szansę na powtórzenie zeszłorocznego wyczynu. W PlusLidze z całą pewnością zagra w play-offach, co otwiera drogę do walki o medale. W TAURON Pucharze Polski 2023 klub z Opolszczyzny zameldował się w ćwierćfinałach, a w Lidze Mistrzów CEV zagra baraże o awans do 1/4 finału.

Źródło: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.