Joanna Wołosz powalczy o kolejne trofeum, startują Klubowe Mistrzostwa Świata kobiet!

W środę 15 grudnia rozpoczynają się Klubowe Mistrzostwa Świata 2021 w piłce siatkowej kobiet. Niestety bez udziału przedstawiciela TAURON Ligi siatkarek, co nie znaczy, że polscy kibice nie będą mieli komu kibicować!

Joanna Wołosz powalczy o kolejne trofeum, startują Klubowe Mistrzostwa Świata kobiet!

Zapowiedź KMŚ 2021 kobiet (15-19 grudnia)

Kilka dni temu, sukcesem brazylijskiej Sady Cruzeiro, zakończyły się zmagania o klubowe mistrzostwo świata w piłce siatkowej mężczyzn. W środę rozpoczyna się walka o prymat wśród kobiet, które o prestiżowe trofeum powalczą w Ankarze.

Udział w imprezie weźmie sześć drużyn. Stary Kontynenty reprezentować będą finaliści zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzyń CEV, włoskie Prosecco Doc Imoco Conegliano i turecki VakifBank Stambuł oraz drugi przedstawiciel kraju-gospodarza, Fenerbahce Opet Stambuł.

Dwóch przedstawicieli będzie miała Ameryka Południowa, a tak konkretniej brazylijska Superliga, którą reprezentować Dentil Praia Clube i Minas Tenis Clube. Z Azji zobaczymy kazachski Altay, w szeregach którego znajdziemy kilka znanych nazwisk, z Bethanią De La Cruz na czele.

Nikomu nie trzeba przypominać, że w szeregach włoskiego potentata zobaczymy polską zawodniczkę, rozgrywającą Joannę Wołosz, więc kibicowanie tej drużynie wydaje się naturalne. Ale faworytem tym razem będzie VakifBank, który pała żądzą rewanżu za wielki finał poprzedniej edycji LM i nie tylko.

KMŚ 2021: Gdzie oglądać?

Startujące w środę 15 grudnia Klubowe Mistrzostwa Świata 2021 będzie można oglądać na żywo na sportowych antenach Telewizji Polsat oraz na platformie internetowej Polsat Box Go. Pierwszego dnia rywalizacji za mikrofonem usiądzie redaktor Adrian Brzozowski, a towarzyszyć będą mu byłe reprezentantki Polski, atakująca Joanna Kaczor-Bednarska i rozgrywająca Milena Sadurek.

Terminarz i plan transmisji KMŚ 2021 (Dzień I):

  • Środa 15 grudnia 2021: 12:50 Minas Tenis Clube – Altay Club (Polsat Sport i Polsat Box Go)
  • Środa 15 grudnia 2021: 16:20 Carraro Imoco Conegliano – Fenerbahce Opet Stambuł (Polsat Sport Extra i Polsat Box Go)

Rywalizacja będzie toczyć się dzień po dniu aż do niedzielnego finału, który zaplanowano na godzinę 16:30 czasu polskiego. O typy bukmacherskie na KMŚ 2021 jeszcze się nie pokuszę. Trzeba najpierw obejrzeć parę meczów.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.