Joshua Tuaniga zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn!

Choć nie dane mu było dokończyć obecnego sezonu w biało-zielonych barwach z powodu kontuzji, to kibice będą mogli podziwiać grę amerykańskiego rozgrywającego w kolejnym sezonie PlusLigi. Joshua Tuaniga zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Fot.: Indykpol AZS Olsztyn via @IndykpolAZS on Twitter

Indykpol AZS Olsztyn zatrzymał swoją amerykańską gwiazdę

Dotychczas Joshua Tuaniga w biało-zielonych barwach rozegrał 21 spotkań o stawkę. Niestety wyjazdowy mecz w Bielsku-Białej, który został rozegrany w drugiej połowie stycznia był ostatnim, w którym zobaczyliśmy amerykańskiego rozgrywającego w Indykpolu AZS Olsztyn.

Reprezentant USA niefortunnie upadł na boisku, doznając częściowego uszkodzenia więzadeł stawu łokciowego. Konieczna była operacja, która wykluczyła podstawowego rozgrywającego olsztynian z gry na ligowych boiskach do końca sezonu 2022/23.

Po kilku dniach spędzonych w stolicy Warmii, sztab szkoleniowy wraz z zawodnikiem podjęli decyzję o jego powrocie do USA. I choć nie dane mu było dokończyć obecnego sezonu w biało-zielonych barwach, to kibice będą mogli podziwiać grę rozgrywającego w kolejnym sezonie.

Od kilku tygodni prowadziliśmy rozmowy z Joshuą, na temat przedłużenia umowy na kolejny sezon. Pechowa kontuzja zawodnika podczas meczu w Bielsku-Białej nie zmieniła naszej koncepcji. Joshua Tuaniga będzie zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn także w kolejnym sezonie. W tej chwili przebywa on pod okiem znakomitych fachowców w centralnym ośrodku przygotowań olimpijskich reprezentacji USA w Los Angeles. Zdaniem lekarzy będzie gotowy do treningu za cztery miesiące – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Radości z przedłużenia kontraktu z Indykpolem AZS Olsztyn nie kryje też zawodnik, który dobrze czuje się w stolicy Warmii, gdzie rozwinął skrzydła po przenosinach ze Ślepska Malow Suwałki, co doceniali wszyscy eksperci i komentatorzy zajmujący się na co dzień PlusLigą.

Obecnie olsztyński klub czyni również starania, aby zakontraktować zastępcę Joshuy Tuanigi, który do końca obecnego sezonu pomoże drużynie w walce o jak najwyższe cele. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że będzie to Grzegorz Pająk, który ostatni mecz w barwach Cuprum Lubin uczcił zwycięstwem 3:2 nad Ślepskiem Malow Suwałki.

Przypominamy, że mecz 22. kolejki sezonu 2022/23 PlusLigi pomiędzy Treflem Gdańsk a Indykpolem AZS Olsztyn został przełożony na 24 lutego 2023. W związku z tym najbliższym spotkaniem olsztynian będzie konfrontacja z liderem tabeli, Asseco Resovią Rzeszów. W Iławie o godzinie 17:30 w czwartek 9 lutego. Bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży!

Źródło: Indykpol AZS Olsztyn

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.